1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'DEN YOLSUZLUK HAFTASI EYLEMİ
CHP'DEN YOLSUZLUK HAFTASI EYLEMİ

CHP'DEN YOLSUZLUK HAFTASI EYLEMİ

CHP Bağcılar İlçe örgütü, Bağcılar Meydan'ında bir araya gelerek "Hırsız Var" pankartı açarak, alkış tuttu.

A+A-

Bağcılar'da düzenlenen eyleme CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da katıldı.
CHP Bağcılar İlçe örgütü, Bağcılar Meydan'ında bir araya gelerek "Hırsız Var" pankartı açarak, alkış tuttu.

BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Eyleme CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da katıldı. İlçe Başkanı Murat Sönmez'in okuduğu basın açıklamasında, “Biz CHP Bağcılar İlçe Örgütü olarak diyoruz ki, değiştirdiğiniz yasalarla, atadığınız hakim ve savcılarla adaletin elinden kurtulabilirsiniz, ama aklanamazsınız. Sizler halkın vicdanında mahkumsunuz. Çünkü ülkemizin tüm değerlerini, devlet bankalarının kasalarını sonuna kadar açarak kullandırdığınız kredi ve teşviklerle yandaşlarınıza özelleştirme adı altında peşkeş çekiyorsunuz. Soma'da göçük altında ölen, Ermenek'te boğulan şantiyelerde ölen işçilerimizin ve namusu ile çalışan vatandaşlarımızın ödediklerini vergilerle bu saltanatı yaşıyorsunuz. Bunlar da sizi kamu vicdanında mahkum etmeye yetiyor. Bu sizin yolsuzluklarınızı her ortamda bağırmaya devam edeceğiz. Tabi siz yaptıklarınızın hesabını verinceye kadar. Unutmadık, unutturmayacağız. Bu nedenle de 17-25 Aralığı Yolsuzluklar Haftası ilan ediyoruz" ifadelerini kullandı.

“17-25 ARALIK HAFTASI TÜRKİYE'DE YOLSUZLUĞUN HAFTASIDIR"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise, 17-25 Aralık Haftası'nın Türkiye'de yolsuzluğun haftası olduğunu belirterek, “17-25 Aralık haftası her tarafta inim inim dökülen bir hafta olmuştur. Hani tapelere, montaj diyenler, ekleme ve ilave diyenler, maalesef hepsi gerçek çıktı. Takipsizlik kararını veren Cumhuriyet Savcısı diyor ki, 'Evet bunlar doğrudur, ama usulüne uygun toplanmamıştır' diyor. 77 Milyon maddi gerçeği arıyor. Hırsızlık var mı? Var. Yolsuzluk var mı? Var.

54315_29208_21122014182122_0.jpg

Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) diyor ki, usulüne uygun toplanmamış ise ona uygun cezayı ver diyor? Takipsizlik kararını veren Cumhuriyet Savcısı böyle tapu gibi kuvvetli delilleri olan bir dosyada takipsizlik kararını verdi. Biz bu Cumhuriyet Savcısını inceleyeceğiz. Diğerleri nasıl Recep Tayyip Erdoğan'ın lehine karar verdikleri zaman taltif amacıyla ödüllendirme amacıyla bazı mevki ve makamlara getirilmişlerdi. Bunu da takip edeceğiz" dedi.

54315_29208_21122014182122_1.jpg

“İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCISINA SESLENDİ"

Tanal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısına seslenerek, "Ey Cumhuriyet Başsavcısı, siz Recep Tayyip Erdoğan ve kardeşi Mustafa Erdoğan ile ne kadar süre ile görüşüyorsunuz? Haftalık görüşmeleriniz var mı? Aylık görüşmeleriniz var mı? Bu görüşmeler neticesinde bu takipsizlik kararına etkisi oldu mu, olmadı mı? Kamuoyuna bunu açıklamalarını diliyorum" diye konuştu. Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.