1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Buna resmen gasp denir
Buna resmen gasp denir

Buna resmen gasp denir

Gaziantep Tabipler Odası, dün gece ansızın Gaziantep Belediye ekiplerince basıldı. Eşyalar dışarı çıkarıldı. Lokal tamamen boşaltıldı. Ancak asıl önemli olan nokta, lokalde içinde 3 bin TL'nin bulunduğu kasanın kayıp olması. CHP G.Antep milletvekili Mehme

A+A-

Gaziantep Tabipler Odası'na belediye ekiplerince yapılan baskın artık bu olayların gasp sınırlarına ulaştığını gösteriyor. Gaziantep Haberler'in bildirdiğine göre, Gaziantep'teki Tabipler Odası'na dün gece yarısı ansızın baskın yapılarak, lokal boşaltıldı. Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Prof.Dr.Savaş Gürsoy yapılan muameleye şiddetle itiraz ederek, konunun hangi boyutlara geldiğine dikkat çekti.
Konun asıl çarpıcı olan bölümü ise, Gaziantep Tabipler Lokali'nin kasasının ortada olmaması. Oda Başkanı Gürsoy, kasada 3 milyar TL olduğunu belirterek, bu paranın yerinde olmadığını söyledi. Gürsoy, "Kimsenin bulunmadığı bir sırada lokali boşaltmak, kimseye bilgi vermeden böyle bir şey yapmak hangi kanunda yazılı," diye sordu.

Gaziantep’in merkez AKP’li Şahinbey Belediyesi ile Gaziantep Tabipler Odası arasında uzun süredir tartışma konusu olan lokale, geceyarısı belediye ekiplerince baskın yapılarak lokal boşaltıldı. Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Prof.Dr. Savaş Gürsoy “ İşte gelinen nokta budur” dedi. Prof. Gürsoy belediye hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti. CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker ise "Burası muz cumhuriyeti değil. Konuyu TBMM'ne getireceğim" dedi.

Gaziantep 1. İdare Mahkemesinin "tahliye" kararı üzerine daha önce polislerin de önlem aldığı ortamda doktorlar lokalinin masa ve sandalyeleri dışarı çıkartılarak boşlatma işlemine başlanmış, araya Gaziantep Valisi Erdal Ata’nın girmesi ile tahliye işlemi sonlandırılmıştı.

Bu gelişme üzerine 24 Nisan’da yüzlerce doktor, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu protesto yürüyüşü başlatmış ve Şahinbey Belediyesi’ne “siyah çelenk” bırakmıştı.

Gaziantep Doktorlar Lokali dün gece yarısı Şahinbey Belediyesi ekiplerince, kimseye haber verilmeden, tüm eşyaları dışarı çıkartılıp boşaltıldı. Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Savaş Gürsoy, ”İçeride masa-sandalye hiçbir şey bırakmamışlar. Elektrikler ve internet bağlantısını kestirmişler. Baskını, burada alkol satışı yapılmasının bedeli olarak değerlendiriyorum. İşte gelinen nokta budur. Burası doktorların ödedikleri paralarla yapılmıştı. Şimdi lokalimiz yok. Bize yer de göstermediler. Bizden kimse yokken boşaltmayı gerçekleştirmişler. Olayı yeniden yargıya taşıyacağız. Şu anda Şahinbey Belediyesi hakkında, Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmaya gidiyoruz,” dedi.

3 BİN LİRAMIZ NEREDE?

Gaziantep Tabipler Lokalinin kasasının da ortada olmadığını belirten Başkan Prof.Dr. Gürsoy, "Kasamızda 3 bin lira vardı. Şimdi o para da ortada yok. Bunun hesabını nasıl verecekler? Kimsenin bulunmadığı bir sırada lokali boşaltmak, kimseye bilgi vermeden böyle birşey yapmak hangi kanunda yazılı," diye konuştu.

"BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL"

Konu hakkında kendisine bilgi verildiğini belirten CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker ise, "Şahinbey ilçemizin hem kaymakamı hem de emniyet amiriyle görüştüm. Bilgileri olmadığını söylediler. Burası muz cumhuriyeti değil. Geceyarısı kimseye haber vermeden lokali boşaltıyorsunuz, eşyalara zarar veriyorsunuz, kamyona yüklüyorsunuz. Olacak iş değil. Bu bir geceyarsı baskınıdır. Konuyu TBMM'te taşıyacağım," dedi.

Gaziantep Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Savaş Gürsoy, dosyanın halen yargıtay'da olduğunu da belirttti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.