1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AYDIN DOĞAN'DAN TAKVİM'E 6 YALAN ŞOKU
AYDIN DOĞAN'DAN TAKVİM'E 6 YALAN ŞOKU

AYDIN DOĞAN'DAN TAKVİM'E 6 YALAN ŞOKU

Mustafa sarıgül'ün Aydın doğan'a 12 milyon TL borcu bulunduğunu ileri süren Takvim, Hürriyet'in bu borcu tahsie eledemediği için Sarıgül'e saldırmaya başladığını iddia etti.

A+A-

Aydın Doğan ile AKP İktidarının en büyük destekçilerinden olan Takvim Gazetesi arasında süren savaş şiddetlenmeye başladı. Uzun süredir Aydın Doğan ve Hürriyet Gazetesine çeşitli vesileler ile manşetler ile saldıran takvim Gazetesi dün yine manşetten şok bir iddia yayınladı. iddiasında Eski Şişli belediye başkanı Mustafa sarıgül'ün Aydın doğan'a 12 milyon TL borcu bulunduğunu ileri süren Takvim, Hürriyet'in bu borcu tahsie eledemediği için Sarıgül'e saldırmaya başladığını iddia etti. 

AYDIN DOĞAN'DAN JET YALANLAMA

Aydın Doğan ise bu iddia üzerine avukatı aracılığı ile jet bir yalanlama yayınladı. Yalanlamayı Bir haberde 6 yalan başlığı ile madde madde yalanlayan Doğan, Takvim'e hukiki bir süreç başlatıldığınıda duyurdu.

İDDİANIN TEMELİ

"12 Milyon Lira Şişli'ye Bomba Gibi Düştü" başlığıyla manşetten verilen haberde, bu para tahsil edilemeyince Hürriyet'in Sarıgül aleyhinde yayınlara başladığı iddia edilmişti.
Takvim gazetesinin dün yayımladığı Mustafa Sarıgül'ün Doğan Grubu'na 12 milyon lira borcu olduğu, bu nedenle Hürriyet'in Sarıgül'ü eleştirdiği yolunda haber Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan'ı isyan ettirdi.

aydin-dogan-ve-mustafa-sarigulun-12-milyon-savasi-h1420278481.jpeg

SARIGÜL'ÜN DOĞAN'A BORCU VAR

"12 Milyon Lira Şişli'ye Bomba Gibi Düştü" başlığıyla manşetten verilen haberde, bu para tahsil edilemeyince Hürriyet'in Sarıgül aleyhinde yayınlara başladığı iddia edilmişti.

Doğan'ın avukatı Şehnaz Yüzer, yaptığı bir açıklamayla haberin yalan olduğunu açıkladı ve "Bu yayın organı Sayın Doğan'a iftira atmayı bir saplantı haline getirdi" dedi.
Şehnaz Yüzer'in açıklaması şöyle:

'Takvim gazetesinin bugünkü nüshasında Doğan Ailesi'ni ve grubunu hedef alan, meslek ahlakından yoksun bir dizi iftira ve yalana yer verilmiştir. Bu yalanları Türk kamuoyuna teşhir etmeyi bir görev biliyoruz.

aydin_dogandan_6_maddede_takvime_yalanlama_h106817.jpg

YALAN 1
Haberde Mustafa Sarıgül'ün Doğan Grubu'na 30 Mart yerel seçiminden kalan 12 milyon liralık bir borcunun bulunduğu iddia edilmiştir. Mustafa Sarıgül'ün Doğan Grubu'na bir kuruş borcu yoktur. CHP'nin ise kurumsal olarak Kanal D'ye 572 bin, CNN Türk'e de 180 bin lira tutarında yerel seçimden kalan bir ilan borcu bulunmaktadır. Bu alacakların takibi yapılmaktadır.

YALAN 2
Haberde Sayın Aydın Doğan'ın 12 milyonluk hayali borcu tahsil etmesi için arkadaşı Taylan Bilgel'i Mustafa Sarıgül'e gönderdiği iddia edilmiştir. Bu kesinlikle yalandır. Taylan Bilgel son bir yıldır Mustafa Sarıgül ile karşı karşıya gelmemiş, telefonda dahi konuşmamıştır.

YALAN 3
Bir diğer iftira Sayın Doğan'ın kızlarının grubun yöneticilerinden Soner Gedik ile birlikte Mustafa Sarıgül ile görüşüp kendisinden bu borcu ödemesini istediğidir. Bu da kesinlikle yalandır. Ne Sayın Doğan'ın kızları ne de Soner Gedik, Mustafa Sarıgül ile herhangi bir görüşme yapmıştır.

YALAN 4
Haberde borcun tahsili konusundaki görüşmelerden sonuç alınamayınca Sayın Aydın Doğan'ın Mustafa Sarıgül'e savaş açtığı, bu çerçevede Hürriyet gazetesinin de Şişli Belediyesi'nde Sarıgül ile Hayri İnönü arasındaki anlaşmazlığı haber yaptığı ileri sürülmüştür. Bu da külliyen yalandır.

YALAN 5
Aynı haberde Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün Sayın Aydın Doğan'ın kızlarına ulaşmayı başardığı, bunun sonucu Hürriyet gazetesi sayfalarında kendisine söz hakkı tanındığı da ileri sürülmüştür. Doğan Ailesi ile Nazlı İnönü arasında yaklaşık 25 yıldır bir görüşme olmamıştır.

YALAN 6
Bu gazete, geçenlerde Sayın Doğan'ın Hayri İnönü'nün oğlunun düğününe katıldığını da yazmıştır. Sayın Doğan bu düğüne ne davet edilmiş, ne gitmiş, ne de çiçek göndermiştir.

Son olarak belirtmek isteriz ki, bu yayın organı son dönemde her vesileyle Sayın Aydın Doğan'a iftira atmayı bir saplantı haline getirmiştir. Babıâli, geçmişte bu tür tetikçi yayıncılık anlayışından çok çekmiştir. Yayıncılığı hep çıkar ilişkilerine dayalı olarak yapanların Hürriyet gazetesinin Şişli Belediyesi'yle ilgili son zamanlarda yaptığı başarılı gazeteciliği başka yönlere çekme çabasını anlıyor, takdiri Türk kamuoyuna bırakıyoruz.

Ayrıca, bu haberle ilgili olarak yasal yollara başvuracağımızı da kamuoyuna saygıyla duyururuz.'

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.