1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP'YE ZEHİR ZEMBEREK ELEŞTİRİLER
AKP'YE ZEHİR ZEMBEREK ELEŞTİRİLER

AKP'YE ZEHİR ZEMBEREK ELEŞTİRİLER

CHP Grup Başkan Vekilleri Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce'den zehir zemberek açıklamalar...

A+A-

Yalova’da partisinin düzenlediği aday tanıtım toplantısına katılan CHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce, iktidarı eleştirdi. Hamzaçebi, “Menderes’in çocukları devlet memuriyeti yaptılar, ticarete girmediler” dedi.

İnce ise “Her numara var bunlarda. Bunlar ayakkabı mağazası gibi. Bunlardan her şey olur da bir adam olmaz bir de Atatürkçü olmaz” diye konuştu.

Yalova’da bir düğün salonunda gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına katılan CHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce, gazetecilerin yönelttiği Başbakan’ın CHP’yi eleştirmesiyle ilgili soruları yanıtladı. İnce, “Başbakan’a göre herhalde depremlerin sorumlusu, Birinci Dünya Savaşı, İkinci Dünya Savaşı CHP’nin yüzünden çıktı. Kafayı kırmış bu Başbakan. Boş verin, ciddiye almayın bunu” dedi.

“MENDERES'İN ÇOCUKLARI TİCARETE GİRMEDİLER"

Hamzaçebi ise, “Sayın Başbakan bugün çok şeyler söyledi. Cumhuriyet tarihindeki tüm olayları, yaşanmış olan kötü olayları Cumhuriyet Halk Partisi’ne bağlayan bir değerlendirme yapıyor. Kefen edebiyatı yapıyor.

Sayın Adnan Menderes’in mirasına bugün tekrar sığındı. Sayın Başbakan neyi kast ediyor acaba? Sayın Genel Başkanımız Adnan Menderes’in mezarını ziyaret etti. O, Menderes’in mirasına sahip çıktığını söylüyor. Menderes köylüye bakıyordu, millete bakıyordu. Memlekette tarım seferberliği vardı. Adnan Menderes’in çocukları devlet memuriyeti yaptılar, ticarete girmediler. Gemi sahipleri olmadılar. Menderes’i biraz da bu yönüyle ele alırsa daha iyi olacak” diye konuştu.

“89 RUHU GÖRÜYORUM, YAKINDA ELVEDACI OLACAK"

Başbakan’ı eleştiren İnce, “Başbakan ABC’ci oldu, ABD’ci oldu, çevreci oldu. Papaz elbisesi giydi. CHP’yi sosyalist enternasyonale şikâyet etti. El Kaideci oldu, El Nusra’cı oldu. Yakında da elvedacı olacak. Bunlar her şey olur. Her numara var bunlarda. Bunlar ayakkabı mağazası gibi. Bunlardan her şey olur da bir adam olmaz bir de Atatürkçü olmaz” diye konuştu.

HAMZAÇEBİ: HANGİ REJİME GİTTİĞİNİ OYLANACAK

Mehmet Akif Hamzaçebi ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin çok önemli bir seçime doğru gittiğini söyledi. Hamzaçebi, “Her yerel seçimde mutlaka ‘Bu yerel seçim önemlidir’ lafı olmuştur. Ama inanıyorum ki hiçbir yerel seçim 30 Mart’ta yaşayacağımız yerel seçim kadar önemli olmamıştır.

Çünkü bu seçimde sadece bir yerel yöneticiler oylaması olmayacak, aynı zamanda Türkiye’nin nereye doğru gittiği, hangi rejime doğru gittiği, özgürlüklere doğru mu yoksa baskıcı, otoriter bir rejime doğru gittiği mi oylanacak. Onun için bu seçim önemli. 

“DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ GEZİDEN İNTİKAM ALMA PAKETİDİR"

“12 yılda Türkiye’nin hak ve özgürlükler alanında hiçbir şekilde aldığı hiçbir mesafe yoktur” diyen Hamzaçebi, konuşmasının devamında ise demokratikleşme paketlerini eleştirdi. Hamzaçebi, “Geriye doğru baktığınızda Türkiye 12 yılda özgürlüklerde çok daha geriye gitmiş durumdadır.

Türkiye AKP ile 12’inci yıla geldi. 12’inci yılda AKP meclise demokratikleşme yasası altında yasa getiriyor. Yani 12 yılda Türkiye demek ki demokratikleşme alanında bir mesafe alamamış, demokratikleşme yasası getiriyorsun. Ama bakmayın onun adına. Adı demokratikleşme. İçine baktığınızda demokrasiyle özgürlükle demokratikleşmeyle hiçbir ilgisinin olmadığını göreceksiniz. Birinci Demokrasi Paketi parlamentoda Gezi’den intikam alma paketidir.

1 Mayıs için Taksim’deki meydanda vatandaşları toplamama paketidir. Oraya giden vatandaşları cezaevine götürme paketidir. İkinci paket Balyoz, Ergenekon mağdurlarının duygularına yaslanarak, rüşvet ve yolsuzlukları örtme paketidir. Başka bir paket değildir. Şimdi ise görüşülen, görüşülmekte olan yasalar bunlar” dedi.

AKP'YE ZEHİR ZEMBEREK ELEŞTİRİLER

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.