1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AKP’DEN BİR ÇIKIŞ DAHA: ÇATI ADAY DEĞİL, BOHÇA ADAY
AKP’DEN BİR ÇIKIŞ DAHA: ÇATI ADAY DEĞİL, BOHÇA ADAY

AKP’DEN BİR ÇIKIŞ DAHA: ÇATI ADAY DEĞİL, BOHÇA ADAY

‘’Muhalefetin adayı çatı aday yerine ancak yedi yamalı bohça aday olarak tanımlanabilir.’’

A+A-

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş, muhalefetin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı’na aday göstermesini eleştirdi. Seçimleri AK Parti'nin göstereceği adayın kazanacağını söyleyen Yetiş, "AK Parti büyüyerek, güçlenerek yoluna devam edecektir. Gösterdiği aday büyük bir zaferle bu seçimden çıkacaktır. Muhalefetin aylar sonra belirlediği mevcut aday çatı aday yerine ancak yedi yamalı bohça aday olarak tanımlanabilir" dedi.

İl Danışma Meclisi'nin Haziran ayı toplantısında konuşan AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş, muhalefetin çatı adayını yedi yamalı bohçaya benzetti. Cumhurbaşkanlığı seçimini AK Parti'nin adayının kazanacağını söyleyen Yetiş, "Muhalefet ne yaparsa yapsın, hangi strateji ile hareket ederse etsin; AK Parti'nin adayı kazanacak. AK Parti artık sadece Türkiye'ye değil, tüm mazlum coğrafyalara mal olmuş bir partidir" dedi.

Yetiş, çatı aday olarak uzun bir süre merakla beklenen Ekmeleddin İhsanoğlu'nun AK Parti adayının karşısında bir şansının olmadığını savunarak, şöyle konuştu:

"Cumhuriyet tarihi boyunca vesayet altında olan cumhurun makamı AK Parti ile yeniden millette dönmüştür. İlk defa yapılacak olan seçimle de millet kendinden olan birini bu makama taşıyacaktır. Bu aday da AK Parti'nin gösterdiği aday olacaktır. Çünkü AK Parti milletin partisidir. Partimiz milletin başına çöreklenmiş, kendi dışında kimsenin mutluluğuna, kalkınmasına, insanca yaşamasına tahammülü olmayan küçük bir ayrıcalıklı azınlığın kalelerini yıkmış, millet yolunda hizmetkarım diyen bir liderin öncülüğünde emin adımlarla ilerleyen bir partidir. Tüm mazlum coğrafyaların umudunu yeşertmiş olan AK Parti büyüyerek, güçlenerek yoluna devam edecektir. Gösterdiği aday büyük bir zaferle bu seçimden çıkacaktır. Muhalefetin aylar sonra belirlediği mevcut aday çatı aday yerine ancak yedi yamalı bohça aday olarak tanımlanabilir. Bu yedi yamanın birincisi Suud finansmanı, ikincisi CHP Kemalizmi, üçüncüsü cemaat takiyyesi, dördüncüsü MHP milliyetçiliği, beşincisi Saadet ve BBP dinciliği, altıncısı İşçi Parti ulusalcılığı, yedincisi ise AB ve ABD senaristliğidir. Baronların, ulusalcıların, ülkücülerin, paralelcilerin, uluslararası senaristlerin hep birlikte birer yamasını oluşturdukları bu bohça adayın dikiş tutması mümkün değildir. Bütün bu unsurların edeceğinin toplamı ancak yüzde 40'tır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.