1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP'DE İSTİFALAR İZMİR'E SIÇRADI
AKP'DE İSTİFALAR İZMİR'E SIÇRADI

AKP'DE İSTİFALAR İZMİR'E SIÇRADI

.

A+A-

 İzmir Bayraklı Belediyesinde Hüsnü Boztepe İstifa Etti

İzmir'de Bayraklı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hüsnü Boztepe, görevinden istifa ederken, yaptığı meclis üyeliği başvurusunu geri çekti.

İzmir’de Bayraklı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Hüsnü Boztepe, görevinden istifa ederken, yerel seçim öncesi yaptığı meclis üyeliği başvurusunu geri çekti. Partideki birçok kişinin, son zamanlarda parti başarısından çok kendi ikballeri için çalıştığını belirten Boztepe, "Aktif siyaset yaptığım partimdeki görevimi bırakıyorum. Yeni dönem için de talip olduğum meclis üyeliği görevinden çekiliyorum." dedi.

MUHALİFLİĞİYLE TANINIYORDU


Bayraklı’da Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a karşı yaptığı etkili muhalefet ile tanınan AK Parti Grup Başkan Vekili Hüsnü Boztepe, görevinden istifa etti. Belediye meclisinde uzun süredir ‘grup başkan vekili’ olarak görev yapan Boztepe, 2007 yılında Il Genel Meclis Üyesi iken Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay ile birlikte AK Parti’ye katılmıştı. Partide, o dönemden itibaren meclis üyeliği, grup sözcülüğü ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevlerinde bulunan Boztepe, son bir yıldır da grup başkan vekili olarak görev yapıyordu. Boztepe, partideki görevlerinden ayrılırken, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi de yaptığı meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu da geri çekti.

YAZILI AÇIKLAMAYLA İSTİFASINI DUYURDU


Görevinden istifa ettiğini ve meclis üyeliği başvurusunu geri çektiği, parti üyeliğinin ise devam ettiğini yazılı açıklamayla duyuran Boztepe, 2009 yılında Bayraklı Belediye meclis üyeliğine seçildiğini, meclis üyeliği döneminde yüzlerce soru önergesi verdiğini, grup sözcülüğü, grup başkan vekili ve SKM Başkanlık görevlerini yürüttüğünü hatırlattı.


"BEN DEĞİL BİZ ANLAYIŞIYLA HAREKET ETTİK"


Boztepe, "Türkiye’de özgürlükçü, gelişmeci ve sosyal adaletten yana düşüncelerin, halkın inanç ve kültür dünyası ile barışarak kitle desteği ve etkinlik kazanması, yürüttüğüm siyasi çalışmaların ve düşüncelerin hep temelini oluşturmuştur. Bu anlayış ile 40 yıldır yaşadığım Bayraklı ilçesine önemli hizmetlerde bulundum. Görev yaptığımız beş yıl boyunca Bayraklı’da partimi en iyi şekilde temsil ettim. Belediye meclisinde etkin muhalefet yaparak kamuoyunun dikkatinin ilçenin üzerine çekilmesini sağladık. Ekip arkadaşlarımızın da katkılarıyla ‘ben’ değil ‘biz’ anlayışı ile hareket ederek, Izmir’in en etkin meclis grubunu oluşturduk. Aradan geçen zamanda fedakarlık yaparken, bazılarının, siyasi ikballerini düşünerek hareket ettiğini tespit ettim.


"FIRSATÇILIK YAPIP KENDİLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR"


Bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesi ile hareket eden, hiçbir sorumluluk almayan ve fırsatçılık yapan birçok kişinin son zamanlarda parti başarısından çok ‘kendi ikballeri’ için çalıştığını gördüm. Ne yazık ki bazıları da son yaşanan gelişmelerden sonra emellerine ulaştı. Partinin başarısı için zerre kadar çaba göstermeyenler ‘tatlı su kurnazlığı’ yaparak günübirlik çıkarlarını düşünerek hareket etti." dedi.

Aktif siyaset yaptığı Bayraklı’da ortaya çıkan manzara ve siyasi ortama bakarak oluşan ekiple görev yapamayacağına karar verdiğini belirten Boztepe, "Partiyi yerel yönetimlerde seçime götürecek olan ekibin ve ekip liderlerinin başarı kazanacağına inanmıyorum. Bu inancımın 30 Mart’tan sonra tüm kamuoyu tarafından da görüleceğine eminim. Yerel seçim öncesinde Bayraklı halkının da uyarılarını dikkate alarak partideki görevimden istifa ederken, yeni döneme ilişkin talebimi de geri çekiyorum." ifadelerine yer verdi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.