1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP "Tak" diye İstedi Müsteşar "Şak" Diye Yaptı.
AKP "Tak" diye İstedi Müsteşar "Şak" Diye Yaptı.

AKP "Tak" diye İstedi Müsteşar "Şak" Diye Yaptı.

Umut Oran'a Yakalandılar

A+A-

AKP "TAK" DİYE İSTEDİ" MÜSTEŞAR "ŞAK" YAPTI


CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi sundu.


Oran, bir web sitesinde dün gece (12 Ocak 2014) saat 22.29'da yayımlanan bir haberde, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı'nın 12.1.2014 tarihinde "Adalet ve Kalkınma Partisi TBMM Grup Başkanlığına" hitaben yazdığı yazıyla, "Yargıçlar Sendikası" ile ilgili resmi belge hazırladığı bildirildi" diyerek, "AKP "tak" diye istedi İçişleri Müsteşarı "şak" diye yaptı. İçişleri Bakanlığı Pazar günü resmi belge hazırladı elden teslim etti" dedi. 


Oran, HSYK görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanlığı'nın özel uygulamayla AKP için belge hazırladığını öne sürerek, İçişleri Bakanı'na, "AKP Grup Başkanlığı'nın Pazar günü gönderdiği yazının gereğini aynı gün mü yaptınız?" diye sordu. 


"HÜKÜMET YANLISI İSTİHBARAT SİTESİ YAYINLADI"


CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi sundu. Oran, bir web sitesinde dün gece (12 Ocak 2014) saat 22.29'da yayımlanan bir haberde, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı'nın 12.1.2014 tarihinde "Adalet ve Kalkınma Partisi TBMM Grup Başkanlığına" hitaben yazdığı yazıyla, "Yargıçlar Sendikası" ile ilgili resmi belge hazırladığı bildirildi" diyerek, "AKP "tak" diye istedi İçişleri Müsteşarı "şak" diye yaptı. İçişleri Bakanlığı Pazar günü resmi belge hazırladı elden teslim etti" dedi. 


"AKP SİZDEN TAM OLARAK NE İSTEDİ?"


CHP'li Umut Oran'ın Bakan Ala'ya yönelttiği sorular şöyle: İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu'nun Bakan adına imzaladığı "51355057-010-92" sayılı "Bilgi" konulu 12.01.2014 tarihli yazısının birebir içeriği nedir? Müsteşarınızın imzaladığı ancak "İlgi"sinde "bila tarih ve sayılı yazınız" denilen AKP Grup Başkanlığı'nın sizden talebi tam olarak nedir, AKP'nin yazısının tarih ve sayısı kaçtır?

"AKP'NİN TALEBİNİ AYNI GÜN MÜ YERİNE GETİRDİNİZ?"


AKP Grup Başkanlığı'nın "bila tarih ve sayılı" söz konusu yazısı hangi tarih ve saatte bakanlık kayıtlarına ulaşmıştır?


AKP'nin söz konusu yazısı faks, e-posta, kurye vb. hangi iletişim yöntemiyle bakanlığınıza intikal etmiştir? AKP Grup Başkanlığı'nın resmi tatil günü olan 12 Ocak 2014 Pazar günü ulaşan talebini aynı gün mü yerine getirdiniz?


"ÇALIŞMA BAKANLIĞI'NDAN DA BİLGİ ALMIŞLAR"


Müsteşarınızın söz konusu yazısında atıf yaptığı "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından alınan bilgi" nedir? Çalışma Bakanlığı'ndan hangi tarih ve saatte hangi tarih sayılı yazıyla bilgi talep ettiniz? Söz konusu bilgi talebi sözlü olduysa İçişleri'nden hangi yetkili Çalışma Bakanlığı'ndaki hangi yetkilinden ne zaman bilgi talebinde bulundu?

"TAM DA HSYK GÖRÜŞÜLÜRKEN PAZAR MESAİSİ MUTAD UYGULAMA MI?"


İçişleri Bakanlığı Müsteşarı'nın, tam da HSYK Kanun Tasarısının TBMM Adalet Komisyonu'nda yüksek gerilim altında yaptığı görüşmeler sırasında tatil günü olan 12 Ocak 2014'te makama giderek söz konusu resmi yazıyı kaleme aldırtması mutad uygulama mıdır? 


"MÜSTEŞAR AKP'YE ELDEN Mİ ULAŞTIRDI?"


Müsteşarınız, söz konusu yazıyı bizzat kendisi mi hazırlayarak AKP Grup Başkanvekillerine elden ulaştırmıştır? Bu yazının içeriği, hazırlanması ve iletilmesinin her aşamasından bilgi sahibi misiniz, müsteşarınıza tüm bu işlemler için siz mi talimat verdiniz?


"SİTE HAKKINDA SUÇ DUYURUSU VAR MI?"


Müsteşarınız bu şekilde herhangi bir belge hazırlamadıysa söz konusu web sitesi hakkında 'sahte belge hazırlamak' suçundan suç duyurusunda bulunacak mısınız? Bu site hakkında adli mercilerde bugüne kadar herhangi bir girişimde bulundunuz mu?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.