1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAYYAR'A ATEŞ PÜSKÜRDÜ
AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAYYAR'A ATEŞ PÜSKÜRDÜ

AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAYYAR'A ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Twitter'da paylaştı.

A+A-

AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AKP'ye geri döneceğini açıklamasını "Sorumsuzluk" olarak nitelendirenlerin art niyetli olduğunu belirterek isim vermeden Şamil Tayyar'ı eleştirdi, "AK  Parti'de şu an milletvekilliği yapmak böyle hadsiz ve nezaketsiz açıklamalar yapma cüretini kimseye vermez. Sayın Abdullah Gül'ün bu hareket için hiçbir zaman 'bölen' olmayacağından bilakis 'birleştiren' olacağından hiç şüphem yoktur" değerlendirmesinde bulundu. 
 
Kapusuz, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı  açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, görev süresi bittiğinde kurucusu  olduğu partiye geri döneceğine ilişkin açıklamalarından birilerinin rahatsız  olduğuna değinerek, "Doğrusu bu kesimlerin niye rahatsız olduğunu anlamış  değilim" ifadesini kullandı. 

AKP'nin kurucusu olan, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve bakanlık  yapmış Gül'ün AKP'ye dönmesinden daha doğal bir şey olmayacağını belirten Kapusuz, şu mesajları paylaştı: 
 
"Ne yani, birileri Sayın Abdullah Gül'ün CHP ya da MHP'de siyaset  yapacağını mı zannediyordu? Kişisel olarak ben, Sayın Gül'ün bu açıklamalarını  gayet yerinde buluyorum. Sayın Gül'ün bu beyanatları bir takım çevrelerin 'AK  Parti bölünüyor' spekülasyonlarına karşı güzel bir cevap olmuştur. 
 
Bu süreçte parti dışından fitne üretmeye çalışan bazı kesimlere karşı  uyanık olmalıyız. Özellikle AK Parti içerisindeki dava arkadaşlarımızın partiye  zarar verecek açıklamalardan uzak durması gerekiyor. AK Parti hareketinin ortaya çıkmasında ciddi emek sarf etmiş Abdullah Gül'ün AK Parti'ye geri döneceğini açıklamasını 'sorumsuzluk' olarak nitelendirenlerin art niyetli olduğunu düşünüyorum." 
  
"Sembol isimlere karşı siyasi nezakete davet ediyorum" 
 
Partinin kuruluşunda büyük emeği geçmiş, her türlü siyasi riski alarak  davaya hizmet etmiş Gül'ü hedef alan açıklamaları yanlış bulduğunu belirten  Kapusuz, "Sayın Abdullah Gül'e 'sorumsuz açıklamalar yapıyor' suçlamasını  yöneltenleri bu hareketin sembol isimlerine karşı siyasi nezakete davet ediyorum"  değerlendirmesinde bulundu. 
 
Bazı AK Parti'li milletvekillerinin Gül'ün açıklamasıyla ilgili  yorumlarını da eleştiren Kapusuz, şunları kaydetti: 
 
"AK Parti'de şu an milletvekilliği yapmak böyle hadsiz ve nezaketsiz  açıklamalar yapma cüretini kimseye vermez. Sayın Abdullah Gül'ün bu hareket için  hiçbir zaman 'bölen' olmayacağından bilakis 'birleştiren' olacağından hiç şüphem  yoktur. 
 
AK Parti hareketinin misyonunu özümseyen herkes bu davada makam,  koltuk ve kişisel hırsın söz konusu olmayacağını bilir. Bugüne kadar gücünü  halktan alan AK Parti hareketi, bundan sonra da halkın çizeceği istikamete göre  hareket etmeli ve halkta karşılığı olan bir karar vermelidir. Dolayısıyla bugüne  kadar sürekli istişare mekanizmasını çalıştıran AK Parti bu süreçte de aynı yolu  takip etmektedir. Neticede Partimiz ve milletimiz için en doğru karar  verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın." 
 
ŞAMİL TAYYAR: 'DAHA SORUMLU YAKLAŞMALIYDI' DEMİŞTİ
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gün içinde yaptığı açıklamaları değerlendiren Milletvekili Şamil Tayyar, Gül’e büyük sorumluluk düştüğünü dolayısıyla daha sorumlu yaklaşması gerektiğini savunarak şunları kaydetti, “Sayın Gül’e büyük bir sorumluluk düşüyor. AK Parti Merkez kararı yönetim kurulunun kongre tarihi belirlemek üzere toplandığı bir esnada gazetecilerle böyle bir sohbete girişmesi çok şık olmadı. Ben açıkçası doğru bulmadım. Böylesine önemli görevlerde bulunmuş sorumlu bir isimin daha sorumlu yaklaşması gerektiğini düşünüyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.