YSK'den Flaş Karar CHP'den Kritik Açıklama

YSK'den Flaş Karar CHP'den Kritik Açıklama

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Büyükçekmece'de seçimin iptaline ilişkin kurul görüşmesini erteledi.

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Büyükçekmece'de seçimin iptaline ilişkin kurul görüşmesini erteledi.

AKP İPTALİNİ İSTEDİ

YSK, İstanbul'da süren oy sayım işlemlerinin tamamlanması kapsamında görüş birliğine vardı. İstanbul'da Küçükçekmece'de oyların sayımı bitmek üzere, Maltepe ilçesinde ise sayım devam ediyor. Toplamda 57 sandık sayıldı. YSK, il birleştirme tutanağının tamamlanmasının ardından AK Parti'nin İstanbul'un genelinde yapılacak olağanüstü itirazıyla birlikte ele alınmasını uygun gördü.

CHP'DEN JET AÇIKLAMA

Öte yandan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak Yüksek Seçim Kurulu'nun, öğleden sonra gündemine aldığı Büyükçekmece başvurusunun görüşmesini ertelemesine ilişkin açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Yüksek Seçim Kurulu'nun, öğleden sonra gündemine aldığı Büyükçekmece başvurusunun görüşmesini ertelemesine ilişkin, "Karar, YSK'nin ağır baskı altında olduğunu göstermektedir. Erteleme kararı, kumpas dosyasının tamamlanması için iktidara zaman kazandırmayı amaçlamakta. Demokrasiye verilen hasar giderek büyümektedir." dedi.

Büyükçekmece sürecini şema ile anlattı

Ayrıca Öztrak, YSK toplantısından önce parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında YSK'nin Büyükçekmece ile ilgili çalışmalarını bir şema ile anlatmıştı.

TÜM SAYIMLARIN SONUNDA EKREM İMAMAOĞLU ÖNDE ÇIKIYOR

Buradaki konuşmasında İstanbul İl Seçim Kurulunun 1 Nisan'daki tutanağında "Kazanan Ekrem İmamoğlu" yazdığını aktaran Öztrak, "Tüm sayımların sonunda yine Ekrem İmamoğlu seçimi önde götürüyor. Sona doğru yaklaştığımızda kendisine en yakın adayla olan oy farkı 14 bin civarında. Bir başka ifadeyle İstanbul'daki seçmenlerin yüzde 49'una yakını 'biz, büyükşehir belediye başkanı olarak İmamoğlu'nu görmek istiyoruz' demiş. Yüzde 49 oy İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tarihinde rekor. Bundan daha yüksek oy alan yok" diye konuştu.

MIZIKÇI İKTİDAR

"Şimdi, hukuksuz yeniden saydırma girişimlerinin sonucu değiştirmeyeceğini gören mızıkçı iktidar, 1 Nisan'dan beri ağzında gevelediği 'organize işler' senaryosunu devreye soktu ve seçimi çalmak için düğmeye bastı." diyen Öztrak, hazırladığı "organize seçimi çalma şeması"nı kamuoyuyla paylaştı

ERDOĞAN'IN BÜYÜKÇEKMECE'DE Kİ AKRABASI KİM ?

(İrfan Çalışkan/İHA)

İlgili Haberler