Yerli Otomobilde flaş gelişme

Türkiye'nin ilk yerli otomobilinin üretileceği yer konusunda bir çok il yarış içerisindeyken Erzurum için güzel bir haber geldi.

Türk,iye'nin ilkyerli otomobili için yıllardır süren çalışmalar sonra doğru gelirken hangi ilde üretileceği konusunda büyük bir heyecan dalgası sürüyor.

ŞANS ERZURUMA GÜLÜYOR

Otomobilin nerede üretileceği henüz netleşmemişken  şarj ünitelerinin üretileceği şehir belli oldu. AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, yerli otomobile takılacak şarj ünitelerinin Erzurum'da üretileceğini açıkladı.

ERZURUM'DA ÜRETİLECEK

Nitelikli iş gücünü yetiştirmek ve özel öğretimin genel öğretimdeki payını yükseltmek amacıyla devletin sektöre sunduğu teşvik ve imkanlarla ilgili devletten beklenenler konusunda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ise yerli otomobilin şarj ünitelerinin Erzurum'da üretileceğini belirtti.

30 MİLYON LİRALIK YATIRIM OLACAK

Bu proje kapsamında en az 100 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Ilıcalı, "20-30 milyon liralık bir yatırım olacak. 100 kişinin istihdam edeceği yerli otomobilin bir parçası olan şarj üniteleri Erzurum'da üretilecek. Erzurum'a hayırlı uğurlu olsun" dedi.

İzlenme: 2363
Benzer Videolar