Venezuela'da Karışıklık Had Safhada

Venezuela'da Karışıklık Had Safhada

Venezuela'da askere ve halka çağrı yaparak darbe girişimi başlatan Juan Guaido, Nicolas Maduro'nun ordunun desteğini kaybettiğini duyurdu.

A+A-

SAVUNMA BAKANI

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino, ordunun Maduroyu desteklediğini söyleyerek, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu hain olmakla suçladı.

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino, Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido devlet başkanını görevden almak için ordudan destek aldığını iddia etmesi üzerine yaptığı açıklamada, ordunun Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun arkasında durduğunu söyledi ve Guaido'yu hain olmakla suçladı.

GAİDO "ORDU BENİM YANIMDA"

Venezuela'da askere ve halka çağrı yaparak darbe girişimi başlatan Juan Guaido, Nicolas Maduro'nun ordunun desteğini kaybettiğini duyurdu.

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden ve darbe girişimi başlatan Juan Guaido, Venezuela askerinin sokaklarda yer almasının ardından açıklama yaptı. Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun ordunun desteğini kaybettiğini ifade eden Guaido, "Silahlı kuvvetler Maduro'yu desteklemiyor. Sivil liderler ile Venezuela'nın demokratik silahlı kuvvetleri arasındaki iletişim engellendi. Ancak bunu çözebildik" ifadelerini kullandı.

GÜZEL HABER

Ordunun bu adımı atmasının tüm ülke için güzel bir haber olduğunu kaydeden Guaido, "Bunun önemli bir parçasıydılar. Bu sadece bir geçiş değil Venezuela'nın egemenliğini kurtarmak için. Özgürlüğümüzü kazanmaya kararlıyız" dedi.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Venezuela'daki darbe teşebbüsünü kınayarak, "Kuvvetle darbe teşebbüsünü kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

DESTEKLER SÜRÜYOR

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun, askeri birliklere ve halka "sokağa çıkın" çağrısının ardından hükümet darbe girişimi yapıldığını açıkladı. İlk kınama Bolivya Devlet Başkanı Morales'ten geldi. Morales yaptığı açıklamada, "Kuvvetle darbe teşebbüsünü kınıyoruz" diyerek ABD'nin Venezuela'da şiddet ve ölümü kışkırtmak istediğini belirtti.

MADURO'YA BİR DESTEK DE KÜBA'DAN

Öte yandan Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, Venezuela'daki darbe girişimine yönelik açıklamasında, "Ülkeyi şiddete sürükleyen darbe girişimini kabul etmiyoruz" dedi.

ERDOĞAN ZİYARETİNDE SÜRPRİZ YAPIŞLARDI

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya desteğiyle bilinen Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, Venezuela'daki darbe girişimine ilişkin açıklama yaptı. Darbe girişimini kabul etmediklerini kaydeden Diaz-Canel, "Ülkeyi şiddete sürükleyen darbe girişimini kabul etmiyoruz. Kendini bu yıkıcı hareketin lideri yapan hainler, terör oluşturmak için sokakları silahlı askerlerle doldurdular" dedi.

Evrenin Sonunu Getirecek Kara deliğin İlk Fotoğrafı Yayınlandı

Evrenin Sonunu Getirecek Kara deliğin İlk Fotoğrafı Yayınlandı

ABD Ulusal Bilim Vakfı, 2012 yılında kara deliğin çevresini gözlemlemek için kurulan Avrupa Birliği (AB) destekli "Event Horizon Teleskobu'ndan (EHT) elde edilen kara delik fotoğrafları ve araştırma sonuçlarını Brüksel Avrupa Birliği Komisyonundan dünyayl

2. DÜNYA SAVAŞI'NA AİT DENİZALTI BULUNDU

2. DÜNYA SAVAŞI'NA AİT DENİZALTI BULUNDU

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve TRT işbirliği ile gerçekleştirilen Mavi Tutku belgesel çalışmasında Şile-Ağva açıklarında batan 2. Dünya Savaşı'na ait Alman denizaltısı U23 bulundu.

İlgili Haberler