Ünlü Manken Didem Soydan’a Takipsizlik

Ünlü Manken Didem Soydan’a Takipsizlik

Ünlü manken Didem Soydan hakkında, Cumartesi Anneleri'ne destek verdiği paylaşım sonrası "terör örgütü propagandası yaptığı" iddiasıyla başlatılan...

A+A-

Ünlü manken Didem Soydan hakkında, Cumartesi Anneleri'ne destek verdiği paylaşım sonrası "terör örgütü propagandası yaptığı" iddiasıyla başlatılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.

Ünlü manken Didem Soydan, Cumartesi Anneleri'ne ilişkin sosyal paylaşım sitesi İnstagram hesabından, 28 Ağustos 2018 tarihinde paylaşımda bulunmuştu. Cumartesi Anneleri'nin bir fotoğrafını bir fotoğrafını paylaşıp altına, "Bir anne, evladını arıyor. Onlar benim için sevginin, analığın sözlük karşılığı. Gördüğünüz muamele için sizden özür dilerim. Siz çöp yığınının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz" sözlerini yazan Soydan, savcılığa şikayet edilmişti.

Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Soydan hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Soydan hakkında "söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceğini" belirterek takipsizlik kararı verdi.

(Melike İnal - Yusuf Melikoğlu/İHA)

GUNİNNESS'E GİRECEK DENİZLİ HOROZ'U HEYKELİ

GUNİNNESS'E GİRECEK DENİZLİ HOROZ'U HEYKELİ

Denizli'de yapılan dünyanın en büyük horoz heykeli için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuruda bulunulacak Heykeltıraş Osman Atmaca tarafından yapımına 6 ay önce başlanılan heykel ve kaidesi için toplam 26 ton demir kullanıldı. Kaidesiyle birlikte 27 metre

TRABZON YOMRA'DA AVRASYA ÜNİVERSİTESİNDE YANGIN

TRABZON YOMRA'DA AVRASYA ÜNİVERSİTESİNDE YANGIN

Trabzon Yomra'da Avrasya üniversitesinde, sabah belirlenemeyen bir sebebten dolayı yangın çıktı.İtfaye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

EMRE KINAY'IN KADIKÖY İÇİN YAPACAKLARI

EMRE KINAY'IN KADIKÖY İÇİN YAPACAKLARI

Emre Kınay Kadıköy için yapacaklarında tiyatrolar açacağını festivaller düzenleyeceğini ilaç deposu açacağını ve tabelalara el atacağını vaad ediyor

İlgili Haberler