Ünlü İşadamı Bodrumda hayatını kaybetti

Geçtiğimiz Nisan ayında kendisine vasilik davası açan kızları ile mahkemelik olan Türkiye'nin kira geliri milyarderi ünlü işadamı Atilla Uras Bodrum'da hayatını kaybetti.

Bodrum'daki beş yıldızlı iki otelin ve eski Marmarabank'ın sahibi olan ünlü iş adamı 81 yaşındaki Atilla Uras, bugün saat 15.05'te tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

CENAZESİ YARIN İSTANBUL'A GETİRİLECEK

Yaklaşık bir yıldır tedavi gören ve zaman zaman Bodrum'daki evinde dinlenen Uras'ın çoklu organ yetmezliği kardiyolojik şok nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi. Ailesinin, Uras'ın cenazesinin yarın hastaneden alarak İstanbul' a götüreceği öğrenildi.

KIZLARI GEÇTİĞİMİZ YIL MAHKEMELİK OLMUŞTU

Bu arada Atilla Uras, vesayetini üzerine almak isteyen ve mal varlığına tedbir koyduran kızları Victoria Yasemin Uras (58) ve Nilüfer Uras (57) ile miras nedeniyle geçtiğimiz yıl mahkemelik olmuştu.

ATİLLA URAS KİMDİR

Atilla Uras Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Sovyetler Birliği döneminde Sovyetler’e ilk ticaret yapan kişi olarak bilinen Atilla Uras Marmara Bank’ın eski Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

KİRA MİLYONERİ

Türkiye’de kiralardan en fazla gelir elde eden listesinde Atilla Uras 173 milyar 499 milyon 70 bin lira kazanç ile listede ilk 100 arasında yer almaktadır.

Günümüzde müteahhit olarak çalışmalarını sürdüren Atilla Uras’ın İstanbul Boğazı ve Etiler gibi yerlerde bir çok ev villası mevcuttur.

Yasemin ve Nilüfer Uras isimlerinde iki kızı vardır. Son dönemlerde babalarının yaşının nüfustaki bilinenden daha yüksek olduğu ve akıl sağlığı nedeni ile vesayet altına alınması gerektiği için mahkemeye başvurdukları haberleri ile gündeme gelmişlerdir. Atilla Uras ise vasi istemem akıl sağlığım gayet yerinde diye açıklama yapmıştır.

Hayırsever iş adamının kendi ismi ile yapılmış olan Atilla Uras Anadolu Lisesi eğitim öğretim hayatını sürdürmektedir.

İzlenme: 2227
Benzer Videolar