Uçak savar yüklü sivil cip yakalandı

Sosyal medyada özellikle seçim dönemlerinde sıkla karşılaşılan silahlı teşhircilere alışan vatandaşlar İstanbul'un göbeğinde üzerinde uçaksavar olan sivil plakalı askeri cipi görünce şok oldular.

GÜNCELLEME 

İŞTE SUÇLARI

Kadıköy'de yakalandığı öğrenilen aracın sürücüsü Murat Taşlıdağ Kadıköy Polis Merkezi'ne getirildi. Araçta bulunan silahın maket olduğu anlaşılırken, Taşlıdağ'a araç kullanırken cep telefonu ile konuşmak, emniyet kemerini takmamak, araçta teknik değişiklik yapmak, trafiği tehlikeye düşürmek suçlarından cezai işlem uygulandı.

TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

DHA'da yer alan habere göre, araç ise trafikten men edildi. Taşlıdağ dün aracı kullanırken, maket silahın üstündeki brandanın uçtuğunu, istemeyerek böyle bir görüntüye yol açıldığını belirtti. Taşlıdağ'ın fuara gitmediği, özel bir partiye katılmak için yola çıktığı öğrenildi. Taşlıdağ'ın polis merkezindeki işlemleri sürüyor.

NE OLMUŞTU

AKP İktidarı döneminde çok sayıda silahlı kişinin sosyal medyada fotoğraf paylaştığını hatta seçim dönemlerinde bu görüntülerin arttığına şahit olmuştuk ama böylesi ilk kez gerçekleşiyor. Habertürk'te yer alan bu görüntülerde, İstanbul'da D-100 Karayolu'nda şaşkınlık yaratan manzara... Haliç Köprüsü'nden Topkapı istikametine ilerleyen sivil plakalı askeri cipi görenler gözlerine inanamadı.

RESMEN UÇAKSAVAR

Zira arka kısmında bir uçaksavar silahı bulunuyordu. Kaydedilen görüntülerde aracın içinde sivil giyimli iki kişi yer alıyordu. Uçaksavarın maket olduğunu söyleyen araçtakiler, cip fuarına gittiklerini belirtti.

ARAŞTIRDIK CİP FUARINA RASTLAYAMADIK

Sitemiz tarafından yapılan lısa bir araştırmada bu günlerde İstanbul'da cip fuarı olmadığı anlaşılan olayda, seyir halinde olan sürücülerin dikkatini çeken araç bir süre sonra gözden kayboldu.

 

Kaynak Dha

İzlenme: 1470
Benzer Videolar