Türkiye'den kar görüntüleri

Türkiye genelinde başlayan kar yağışları yurdun büyük bir bölümünde etkili olurken Antalya Konya arası ulaşımın bütünüyle kesildiği öğrenildi. İşte o görüntüler

Türkiye genelinde başlayan kar yağışlarının hafta sonunu bir çok bölgede beyaz görüntüler oluşturacağı netleşti. Sosyal medyada yurt gelenlinde kullanıcılar bölgelerine yağan kar görüntülerini çekerek paylaştılar. Kar yağışına çok ender şahit olan Akdeniz bölgelerinde ise heyecanlı bir bekleyiş var. Bölgede ilk kar yağışının gerçekleştiği Akseki ve Kaş yaylalarında dün başlayan kar ulaşımı olumsuz etkilemeye başladı bile. Kıyı kesimlerde yaşayan Antalyalılar kar yağan yükseklere adeta hücum ettiler.

KONYA İLE İRTİBAT KESİLDİ

Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir kara yolunda kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Akseki ilçesinde etkili olan kar, ulaşımda aksamaya neden oluyor. Araçlar, kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreyi bulduğu Akseki-Seydişehir kara yolunun Yarpuz Mahallesi kesiminden itibaren yolda kaldı. 

TRAFİK KAZALARI BAŞLADI

Karayolları ekipleri, yolda tuzlama çalışmaları yaptı. Bir otomobil ve kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen maddi hasarlı trafik kazası nedeniyle de kara yolunda ulaşım bir saat aksadı.

AĞIR TONAJLI ARAÇLARA İZİN VERİLMİYOR

Antalya'dan Konya istikametine gidecek olan kamyonlara ekipler geçici olarak izin vermiyor.

İzlenme: 1654
Benzer Videolar