Türkiye 2 kolu olmayan Antalyalı Volkan'ın başarısını konuşuyor

Türkiye 2 kolu olmayan Antalyalı Volkan'ın başarısını konuşuyor

Türkiye doğuştan kolları olmayan Antalyalı Volkan Oğuz'un verdiği büyük mücadeleyi ve başarılarını konuşuyor

A+A-

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde doğuştan iki kolu olmayan gencin azmi ve yaşam mücadelesi görenleri hayrete düşürüyor. Kış günlerinde bile ayakları ile yazı yazabilmek için çorap giymeden gezen ve üniversiteyi bitiren genç, bugüne kadar çok sayıda okul ve toplantıda seminerler verdi.

ÖĞRETMENİ SEMİNER VER UMUT OL DEDİ

Gazipaşa ilçesinde yaşayan 14 yaşında Volkan Oğuz, iki kolu olmadan dünyaya geldi. Azmiyle örnek olan Oğuz, ilk, orta ve liseyi bitirdi. Yaşam mücadelesini hiç bırakmayan Oğuz, soğuk kış günlerinde bile yazı yazmak için çorapsız gezerek üniversiteyi de bitirdi. Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumu ve İşletmeciliği bölümünden mezun olan Oğuz, üniversitede girdiği bir sınav sonrası bir öğretmeninin "Gel seninle seminerler verelim, sen yaşama azmini ve sevincini anlat" demesi üzerine seminerler vermeye başladı. Oğuz, bugüne kadar çok sayıda okul ve toplantıda seminerler verdi.

DÜZENLİ SPOR YAPIYOR

Her gün düzenli olarak spor yapan Oğuz, günlük tüm işlerini de başkasına ihtiyaç duymadan yapabiliyor. Yemek yapmayı çok seven Oğuz, özellikle tavuk sote yapmakta iddialı olduğunu söylüyor.

Verdiği seminerlerde yaşam hikayesini anlatan Oğuz, gençlere düzenli spor yapmayı ve bol bol kitap okumayı tavsiye ediyor. Yaşamındaki tüm olumsuzluklara rağmen asla pes etmediğini belirten Oğuz, Gazipaşa Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesinde verdiği seminerde yaşadıklarını anlatıp gençleri yönlendiriyor.

ÇORAPSIZ GEZERDİM

Seminerde bir anısını da anlatan Volkan Oğuz, okumak için ayaklarıyla yazmak zorunda olduğunu, bunun için de soğuk kış günlerinde bile ayağıma çorap giyemediğini belirterek "Ayakkabım ıslandığında ise çorap giymediğim için ayaklarım kokardı. Arkadaşlarımı rahatsız ettiğim için de vicdanen ben rahatsız olurdum" dedi. Oğuz, seminer sonunda tüm katılımcılara "Pes etmeyeceğim, yıkılmayacağım, başaracağım, zafere mutlaka ulaşacağım" dedirtti.

Semineri dinleyen öğrencilerden Esra Oğuz, kolay pes eden bir kişi olduğunu dile getirerek "Ancak Volkan Oğuz'u dinledikten sonra hiç pes etmeyeceğim. Onun hayat hikayesini öğrendim, bu hayatta engel diye bir şey olmadığını öğrendim. Bunun için Volkan Ağabeye teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerden Mustafa Buğra Özdemir de "Bu seminerde volkan ağabey sayesinde hiçbir zaman pes etmemeyi öğrendim. Polis olmak istiyorum. Bunun için her zaman çalışıp çabalayacağım, yanlış yaptığımda da pes etmeyeceğim" diye konuştu.

2 KEZ PES ETME DURUMUNA GELDİ

Seminer sonrası konuşan Volkan Oğuz ise kolları olmadığı için çok sıkıntı çektiğini belirterek, "Yaşamım boyunca 2 kez pes etme noktasına geldim. Ya pes edecektim, ya da mücadele edecektim. Ben mücadele etmeyi seçtim ve hep şükrettim. Seminerlerimde her zaman gençlere hayatı çok sevmelerini ve bir saniyenin bile kıymetini bilmeleri gerektiğini anlatıyorum" şeklinde konuştu.

Doğuştan hayata 1-0 geriden başladığını ancak azmi ve yaşama sevinciyle bunu avantaja çevirdiğini belirten Oğuz, "Şu an motivasyon koçluğu yapıyorum. Hayata neden küsmediğimi gençlere aktarıyorum. Ben kollarım olmadığı halde hayata küsmüyorsam, onların küçük sorunlar karşısında bile hayata küsmelerini istemiyorum. Yaşadıkları her saniyenin kıymetini bilmelerini istiyorum" ifadelerini kaydetti.

Seminerler vermeye bir hocasının teşvik ettiğini belirten Oğuz, "Seminer öncesi bana acıyarak bakıyorlardı. Seminer sonrası insanların bana bakış açısı değişti. En büyük engelin kafalarda olduğunu biliyordum. Beni kucaklamak, benimle birlikte çay içmek sohbet etmek istiyorlardı. Bu seminerlerin bana en büyük katkısı bu oldu. Hedefim insanlara faydalı olmak. Ülkemi temsil etmek istiyorum. Hep bu tür şeyler yurt dışında oluyor. Bizim ülkemizde de bu tür insanların olduğunu göstermek, tüm engellileri temsil etmek ve insanlara katkı sunmak istiyorum" dedi.

Antalya'da aşırı yağışlar sonrası oluşan şelalelere büyük ilgi

Antalya'da aşırı yağışlar sonrası oluşan şelalelere büyük ilgi

Antalya'nın Akseki ve İbradı ilçeleri arasında bulunan Üzümdere Irmağında yağmur sonrası oluşan şelalelerin oluşturduğu görsel şölen yakın çevreden gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

ANTALYA DA TSUNAMI GÖRÜNTÜLERİ

ANTALYA DA TSUNAMI GÖRÜNTÜLERİ

Akdeniz delirdi

İlgili Haberler