TBMM'yi ağaya kaldıran intihar olayı

TBMM'ye Ağrı Milletvekili AKP'li Ekrem Çelebi'yi ziyarete gelerek iş isteyen 29 yaşındaki işsiz Deniz Y. tatminkar bir yanıt alamayınca Meclis halkla ilişkiler binasının çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu

Ülke bütününde yaşanan ekonomik kriz bir yandan dev şirketlerin iflasına ya da konkordato başvurusu bulunmasına neden olurken diğer yandan bu nedenle intihar olaylarında büyük artışlar meydana geldiği haberlere yansımaya başladı.  

TBMM ÇATISINDAN KENDİSİNİ ATACAKTI

Bir intihar olayı da bu gün ülke yönetiminin kalbi durumunda bulunan TBMM çatısında yaşandı. Milletvekillerinin çabaları sonucu önlenen intihar girişiminde bulunan kişinin mesajları yürek parçalayan cinstendi. Meclis çalışanları tarafından çekilen görüntüler ise yürekleri ağza getirdi.

AKP MİLLETVEKİLLİNİ ZİYARETE GELMİŞ

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi'yi ziyarete gelen ve işsiz olan 29 yaşındaki Deniz Y., milletvekili odalarının bulunduğu Halkla İlişkiler Binasının 5'inci katındaki çatıya çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girdiği ve Sağlık Bakanlığında çalışmak istediği öğrenilen Deniz Y.'nin bir süredir işsiz olduğu öğrenildi. 

BİR SAAT İKNA İÇİN ÇALIŞILDI

Çok sayıda Meclis polisi ve sağlık ekipleri olay yerinde önlem alırken itfaiye ekipleri iki adet hava yastığı açtı. Yaklaşık bir saat çatıdaki korkulukların dış kısmında bekleyen Deniz Y. zaman zaman dizlerinin üzerine oturarak dinlendi.

AĞRI MİLLETVEKİLİ KOLUNDAN YAKALADI

Yaklaşık bir saatlik uğraş sonucu Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Deniz Y.’nin kolundan tutarak diğer milletvekili ve polislerle içeri çekti. Deniz Y.'yi odasına götüren Çelebi, su içirerek sorunlarını dinledi. Milletvekili Ekrem Çelebi’nin, Deniz Y.'yi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile telefonda görüştürdüğü öğrenildi. Deniz Y. daha sonra sağlık kontrolü için polisler tarafından götürüldü.

İzlenme: 1120
Benzer Videolar