SÜLEYMAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA Rize Emniyet Müdürü ve 2 koruma polis vuruldu

Rize Emniyet Müdürlüğü binasından sabah saatlerinde gelen silah sesleri sonrasında İl Emniyet Müdürü Ercan Polat ve 2 koruma polisinin vurulduğu yaralıların hastaneye kaldırıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü; İçişleri bakanı Soylu açıklama yaptı

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü binasında bir polis tarafından vuruldu. Olayda Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin de polis olduğu ifade ediliyor. Bakan Soylu yaptığı ilk açıklamada, 'Şu an hastanede. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor' dedi.

2 KORUMASI YARALI

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü'nde bir polis tarafından, iddiaya göre tayin sorunu nedeniyle vuruldu. Olayda Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında tayin nedeniyle sorun yaşadığı belirtilen trafik polisi İ.H.Ş tarafından vuruldu. 

5c0fb8e361361f17b4f789c0.jpg

VALİ AÇIKLAMASI

Vali Kemal Çeber, yaşanan saldırı olaylı ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

"Altuğ müdürümüz şehit olmuştur, iki arkadaşımız yaralıdır. Şube müdürümüz bir de Altuğ müdürümüzün koruması... Olayı gerçekleştiren de maalesef Derepazarı ilçemizde görevli trafik polisi arkadaşımız. Bugün emniyetin görüş günü, herkese candan sarılan Altuğ müdürümüz, arkadaşlarla görüşüyor. O arkadaşla da görüşüyor, arkadaş dememek lazım, onunla görüşüyor. Bunlar görüşmeye girerken gerekli tedbirler alınmakla beraber, görüşmeden sonra dışarıya çıkıyor. Polis memuru silah teçhizatını alıyor çok ani ve hızlı bir şekilde makama geri dönüyor ve sonra hiçbir şey demeden, orada Altuğ müdürümüz ve personel şube müdürümüz var. Önce onları, daha sonra da içeriye müdahale için giren koruma arkadaşımızı yaralıyor. Altuğ müdürümüz buraya geldiğinde durumu oldukça ağırdı. Arkadaşlar her türlü müdahaleyi yaptı ama maalesef kaybettik. Mekanı cennet olsun. Bu arkadaşımız burada bir üniversite kazanmış, il merkezine gelmek istemiş, bu tip talepleri olmuş. Bu sanıyorum uygun görülmemiş. Ben ona polis memuru diyemiyorum, o hainle ilgili de bir şeyler sorduk. Bu sıkıntısının dışında sessiz, sakin, kendi halinde bilinen birisi. Tabi o bunun cezasını çekecek. Ama olan Altuğ müdürümüze oldu.

ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur.

1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Verdi, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

10 Aralık 2018 Günün görüntülü haber özetleri 10 Aralık 2018 Pazartesi 22:29

 

İzlenme: 2232

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar