Sivas'ta Kilise'nin  Yıkılma Tehlikesi Var

Sivas'ta Kilise'nin Yıkılma Tehlikesi Var

Sivas'ın Suşehri ilçesi sınırları içerisinde yer alan 8 asırlık Çataloluk kilisesi, definecilerin verdiği tahribat yüzünden tamamen yıkılma tehlikesi var

A+A-

Sivas'ın Suşehri ilçesi sınırları içerisinde yer alan 8 asırlık Çataloluk kilisesi, definecilerin verdiği tahribat yüzünden tamamen yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya.

Defineciler, Sivas'ın Suşehri ilçesi Çataloluk köyünde bulunan tarihi kiliseyi tahrip etmeye deva ediyor. Kilisenin her yanını delik deşik eden defineciler, kilisenin ayakta kalmayı başaran direklerinin de altını oydular. Altı oyulan direkler ayakta güçlükle ayakta dururken kilise ise tamamen yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya.

Köy sakinleri defineciler sürekli kiliseye hazine aradığını, kilise duvarlarına ve temellerine zarar verdiklerini belertip tedbir alınmasını istediler.

Çataloluk köyünde 700 ile 800 yıl önce inşa edildiği düşünülen kilisenin Anadolu'ya ilk giren Türkler tarafından da kullanıldığı düşünülüyor. Kilise, Kayseri Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 1989 yılında 433 sayılı kararıyla tescil edilerek koruma altına alındı.

Ünlüler Metro'da

Ünlüler Metro'da

Ünlü isimler de toplu taşıma araçlarına binerek seyahat ediyor. Son olarak ünlü şarkıcı Demet Akalın Simge Sağın ile New York metrosunda çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı

MARK ZUKENBERG'İN YENİ İCADI

MARK ZUKENBERG'İN YENİ İCADI

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg uyku problemi yaşayan eşinin sorununu çözmek için yaptığı 'uyku kutusu'nu Instagram'dan paylaştı

3 BOYUTLU DÖVMELER

3 BOYUTLU DÖVMELER

Dövme sanatının en dikkat çekici örnekleri üç boyutlu olanlarda öne çıkıyor. Sosyal medyada Jesse Rix ve Winston The Whale gibi üç boyutlu dövmenin popüler sayfalarında yer alan dövmeler bakanda ikinci kez bakma isteği uyandırıyor İşte 3 boyutlu dövmeler

Sel Sularının Sürüklediği Aracı Dev Delik Böyle Yuttu

Sel Sularının Sürüklediği Aracı Dev Delik Böyle Yuttu

Kolombiya'da her yıl tekrarlanan aşırı yağışlar sonu meydana gelen sel felaketinde teknik servis aracını sürükleyen sular açılan dev deliğin içine sürükledi.

Gaziantep'te  Kendini Yakan Eyüp Dal'ın Eşi Erdoğan'a İsyan Etti

Gaziantep'te Kendini Yakan Eyüp Dal'ın Eşi Erdoğan'a İsyan Etti

Gaziantep Şahinbey'de seçim sürecinde kendisine iş sözü verilen 32 yaşındaki Eyüp Dal, seçimden sonra kendisine verilen iş sözünün tutulmaması üzerine bunalıma girerek, belediye binası önünde kendini yakmıştı.

İlgili Haberler