Selahattin Demirtaş'tan Bahçeli'ye jet yanıt

1.5 yıldır Edirne kapalı ceza evinde hapis yatan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'tan Devlet Bahçeli'nin af talebine yanıt gecikmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim konuşmalarında Kürtlere yönelik mesajlar vermesi Kürt oylarının yapılacak seçimlerde anahtar niteliğinde olduğunun çnemli bir işareti sayılıyor. 
KÜRT OYLARI ANAHTAR NİTELİĞİNDE

Yapılan tüm anketlerde Kürt oyları " Kararsız" seçmenler olarak nitelendirilirken, Doğu ve Güneydoğu'nun oylarının önemli bir bölümünü alan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş hapiste. Devlet Bahçeli'nin, kader kurbanları diyerek siyaset dışı tüm suçları kapsayan bir afçıkartılmasını istemesi ve affın Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz isimli mafya suçları ile hapiste yatanların adını zikretmesine Demirtaş'tan tepki aldı. 

1.5 YILDIR CEZAEVİNDE

1,5 yılı aşkın süredir Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin af çağrısına tepki gösterdi.

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin "Kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi?” ifadeleriyle duyurduğu af çağrısına tepki gösterdi.

AZILI KATİL PSİKOPAT OLSAYDIM

Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Milyonlarca oy alıp parti lideri olacağıma azılı katil, psikopat bir mafya lideri olsaymışım daha iyiymiş! Yok ama çok şükür, ben böyle iyiyim. Sen bu boş laflara üzülme güzel anam. Senin ve tüm annelerin ellerinden öpüyor, anneler gününü kutluyorum” denildi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri, PKK'lılar, FETÖ'cüler hariç olmak üzere" 'kader mahkumlarına' af getirilmesi" önerisinde bulunmuştu.

Twitter hesabından açıklama yapan Bahçeli şu ifadeleri kullanmıştı:
"PKK'lı Cumhurbaşkanı adayının serbest bırakılmasını canla, başla destekleyen karanlık ittifak tarafları ve holigan taraftarları, sesi çıkmıyor diye kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu falan mı düşünüyorlar? Eğer böyleyse halt ediyorlar, kesinlikle yanlışa düşüyorlar.

Kader çizgimiz bellidir. Bunun değiştirmek harcımız değildir. Ancak kader mahkumlarının talihini değiştirebilir, onların elinden tutabilir, zincirlerinden ve zindanlardan onları çekip çıkarabiliriz. Tartışma ve konuşmaya değmez mi? Hadi buyurun…


PKK'nın siyasi acentesi de cezaevindeki şahsı Cumhurbaşkanı adayı gösterdi. "Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?

"Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?"

AKP'DEN İLK YANIT

Başbakan Binali Yıldırım, Bahçeli’nin sözleri üzerine yaptığı açıklamada "Sayın Bahçeli zannediyorum, bölücü terör örgütlerine, onu destekleyenlere karşı, bugünlerde terör muhipleri bir çalışma içerisine girdiler, ona bir tepki olarak öyle bir konuyu gündeme getirmiş olabilir diye düşünüyorum. Ama hükümet olarak gündemimizde teröristlere asla ve asla af söz konusu değildir” ifadelerini kullanmıştı.

İzlenme: 2148
Benzer Videolar