Şehit Ateşi Adana'ya düştü

İdlib'te düzenlenen saldırıda şehit olan sivil görevlinin Devlet Su İşleri çalışanı Adanalı Yasin Tanboğa olduğu belirlendi.

NTV'den edinilen bilgilere göre, İdlib'te düzenlenen saldırıda şehit olan sivil görevlinin Zeytin Dalı operasyonu kapsamında bölgeye gitmiş olan, Devlet Su İşleri çalışanı Yasin Tanboğa olduğu ortaya çıktı. 

Gözler Zeytin Dalı operasyonun devam ettiği Afrin'e çevrilmişken Suriye'nin İdlib kentinden kara haber geldi. Türk askeri konvoyuna yapılan saldırıda bir sivil memur şehit oldu.

Orman ve Su İşleri BakanıVeysel Eroğlu şehit memurun Devlet Su İşleri çalışanı Yasin Tanboğa olduğunu duyurdu.

BAKAN EROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanı Yasin Tanboğa'nın şehit olduğunu, yine DSİ çalışanı Mahmut Pakyürek'in ağır, Uzman Çavuş Ömer Güneşin'de hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

"MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN"

Bakan Eroğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

Bugün Zeytin Dalı Harekatına katılan DSİ mensuplarımızdan Yasin Tanboğa şehit olmuş, Mahmut Pakyürek ağır şekilde, Uzman Çavuş Ömer Güneş ise hafif yaralanmıştır. Şehidimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailesi ve milletimizin başı sağ olsun.

ŞEHİT ATEŞİ ADANA'YA DÜŞTÜ

Açıklamada, Mehmetçik ile çarpışmayı göze alamayan teröristlerin silahsız kamu görevlilerini bombalı bir saldırı ile hedef alarak hainliklerini bir kez daha gözler önüne serdikleri belirtilerek, şunlara yer verildi:

"İki yıl önce Güneydoğu'da hendek operasyonlarında olduğu gibi bugün yine silahsız bir şekilde canını ortaya koyarak görevini icra eden kamu görevlilerini hedef alarak hareket eden bölücü terör örgütlerini, terörü destekleyen, ateşleyen ve bundan nemalanmaya çalışan zihniyetleri lanetliyoruz. Saldırıda şehit olan DSİ 6. Bölge (Adana) Makine Şube Müdürlüğü personeli dozer operatörü Yasin Tanboğa'ya Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. DSİ personeli olan tır şoförü Mahmut Pakyürek'e ve Uzman Çavuş Ömer Güneş'e acil şifalar diliyoruz. Aziz Milletimizin başı sağ olsun."

İzlenme: 1175
Benzer Videolar