Samsun'da vatandaşlardan zabıtaya büyük tepki

Geçtiğimiz ay Samsun'da zabıtaların kaldırımda incir satan yaşlı bir kadının mallarına el koymak istemesi sonucu çıkan kargaşada vatandaşlar zabıtalara büyük tepki gösterirken olayın vatandaşlar tarafından görüntülendiği ortaya çıktı

Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin bir kadın seyyar satıcının incirlerine el koyması çevredeki vatandaşların da büyük tepkisine yol açtı. 

CAN ACITAN GÖRÜNTÜLER

Samsun haber hattı sitesinin haberine göre, kadının tüm direnmesine rağmen kasaların araca konulmasına vatandaşlar, "Suriyelilerin dilenmesi göz yumuyorsunuz, alın teriyle ekmeğini kazanmak isteyenlere engel oluyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.

İZİNSİZ SATIŞ YAPIYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'ndeki DSİ 7. Bölge Müdürlüğü köşesinde izinsiz satış yaptığı gerekçesiyle kadın seyyar satıcının incirlerine ve terazisine el koydu. Bahçesindeki ağaçtan topladığı incirleri satarak evine ekmek götürdüğünü belirten ve 60 yaşında olduğunu dile getiren kadın bir süre zabıta direndi.

TERAZİYİ DE ALMAK İSTEYİNCE

Ancak 6 kişilik zabıta ekibi, kadının tüm direnmesine rağmen incir bulunan 6 kasayı araca koydu. Bu sırada bir zabıta teraziyi almak için hamle yaptı. Bu duruma oldukca sinirlenen kadın, zabıta görevlisinin üzerine yürüdü ve tartışma da büyüdü. 

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Çevredeki vatandaşlar ise kadının bu durumuna üzülerek zabıta ekiplerine bağırarak tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, "Suriyelilerin dilenmesi göz yumuyorsunuz, alın teriyle ekmeğini kazanmak isteyenlere engel oluyorsunuz?" diyerek alınan incirlerin geri verilmesini istedi.

KAÇARCASINA UZAKLAŞTILAR

Bu sırada araç incirlerle birlikte hızla bölgeden uzaklaşırken vatandaşlar, zabıtalara yönelik tepkilerini sürdürdü. Tüm bu yaşananlar ise bazı vatandaşlar tarafından cep telefonuna kaydedildi ve sosyal medyadan üzerinden paylaşıldı.

İzlenme: 1388
Benzer Videolar