REYHANLI'YA ROKET SALDIRISI; 17 Yaşında liseli kız öldü

Reyhanlı’da sınırın Suriye tarafından ateşlenen roketin isabet ettiği iki katlı evde uyuyan Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Avlar saldırıda yaşamını yitirdi, bir kadın da yaralandı.
Hürriyet'in haberine göre, Terör örgütü YPG-PYD kontrolündeki Suriye'nin Afrin bölgesinden atılan roketlerden biri Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bir eve düştü.
DAHA 17 YAŞINDA
Saldırıda o sırada evde uyuyan 17 yaşındaki lise öğrencisi Fatma Avlar öldü, Bilge Avlar (21) ise yaralandı. Öte yandan saat 14.20 sıralarında ikinci roketli saldırı düzenlendi. Roketlerden birisi Gültepe Mahallesi, E-5 Karayoluna düştü. Roketli saldırıda bir kişi hafif şekilde yaralandı. Diğer roketin ise Gültepe Mahallesi’ndeki bir okulun yanındaki boşluğa düştüğü öğrenildi..Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı harekâtını yürüttüğü Afrin bölgesinden atılan roket, Gültepe Mahallesi'ndeki üç katlı bir evin bahçe duvarına isabet etti. Kısa süre sonra aynı mahallede başka bir eve de roket düştü. Her iki olay yerine de çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi.Öte yandan saat 14.20 sıralarında Afrin bölgesinden ateşlenen 2 roket daha Hatay'ın Reyhanlı ilçesine düştü. Atılan roket, Gültepe Mahallesi'ndeki boş durumdaki eve ve yola isabet etti. Bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi yönlendirildi. İlk belirlemelere göre saldırıda herhangi can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı. Güvenlik güçleri roketlerin düştüğü yerde inceleme başlattı.
17 YAŞINDAKİ FATMA EVDE UYUYORDU
Reyhanlı’da sınırın Suriye tarafından ateşlenen roketin isabet ettiği iki katlı evde uyuyan Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Avlar saldırıda yaşamını yitirdi, bir kadın da yaralandı.Aynı mahalledeki yan sokağa düşen ikinci roket ise bir evin bahçe duvarına isabet etti. Maddi hasarın meydana geldiği patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.Öğleden sonra PYD/PKK mensuplarınca Hatay’ın Reyhanlı ilçesine ikinci roketli saldırı düzenlendi. Roketlerden birisi Gültepe Mahallesi, E-5 Karayoluna düştü. Roketli saldırıda bir kişi hafif şekilde yaralandı. Diğer roketin ise Gültepe Mahallesi’ndeki bir okulun yanındaki boşluğa düştüğü öğrenildi.
ŞİMDİYE KADAR 52 ROKET VE HAVAN ATTILAR
Suriye'nin Afrin bölgesini işgal eden terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Kilis ile Hatay'daki sivillere yönelik 52 roket ile bir havan mermisiyle düzenlenen saldırılarda 5 kişi hayatını kaybetti, aralarında çocukların da yer aldığı 73 kişi yaralandı.Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye'nin Arfin bölgesindeki terör hedeflerini bertaraf etmek amacıyla 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda aradan geçen 12 günde Afrin'deki teröristler tarafından Kilis şehir merkezine 22 roketli, Hatay'ın Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerine ise 30 roketli ve bir havan mermili saldırı yapıldı.
Sivil alanlara yönelik saldırılarda 2'si Suriyeli 5 kişi hayatını kaybetti, aralarında çocukların da yer aldığı 73 kişi yaralandı.Reyhanlı'da sivil yerleşim yerlerine 28, Hassa kırsalına 2 roket düşen saldırılarda, Kırıkhan'a ise 1 havan mermisi atıldı. Saldırılarda Reyhanlı'daki 17 yaşındaki Fatma Avlar ile Suriyeli sığınmacı Nadir El Fares (51) hayatını kaybetti, Kırıkhan'a atılan havan mermisi nedeniyle de TEDAŞ işçisi Şahin Elitaş (30) yaşamını yitirdi, yaralı sayısı ise 51 oldu. Terör saldırılarında Reyhanlı'da 11 ev ile 15 iş yeri hasar gördü, 20 araç ise kullanılamaz hale geldi.Teröristlerin attığı 22 roket, Kilis'te bir cami ve evlerin yanı sıra sokak ve boş arazilere de isabet etti. Kilis'e yönelik Afrin'den gerçekleştirilen terör saldırılarında 5 ev, 1 cami ile 6 araç hasar gördü.
Kente yönelik saldırılarda biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 22 kişi yaralandı. Kilis'te 24 Ocak'ta yapılan roketli saldırıda Çalık Camisi'nin iki kubbesinden biri içeride namaz kılanların üzerine yıkıldı, namaz kılan terzi Muzaffer Aydemir (72) ve Suriye uyruklu Tarık Tabbak (28) yaşamını yitirdi. Kaynak: Reyhanlı'ya Roket Saldırısı, uyurken öldü
İzlenme: 2033
Benzer Videolar