PKK'dan sosyal medyada TSK'ya çirkin hile

Her savaşta internet üzerinden yapılan kirli oyunlara Afrin operasyonunda PKK yandaşları tarafından yapılan bir hile daha ortaya çıktı.

TSK'nın Afrin operasyonunu karalamak için sosyal medyadan yalanlarına devam eden PKK yandaşları, Malezya'da düşen akrobasi uçağını Afrin'de düşen Türk uçağı gibi paylaştı..

Terör örgütü PYD/PKK, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Afrin'deki terör hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nı sosyal medyadan karalamak için yine farklı tarihlerde çekilen düşen jet ve yanan tank fotoğraflarını kullandı.

GERÇEĞİ YANSITMAYAN FOTOĞRAFLAR

TSK'nın Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik yürüttüğü operasyon sırasında çekildiği iddia edilen 3 fotoğrafın daha gerçeği yansıtmadığı ispat edildi.

Sosyal medyada, "Türk uçaklarının Afrin'de YPG tarafından düşürüldüğü" iddiasıyla paylaşılan fotoğrafın, 16 Mart 2015'te  Malezya'da düşen bir akrobasi uçağına ait olduğu belirlendi.

lLİBYA'DA ALEV ALAN TANKI PAYLAŞTILAR

"TSK'ya ait tanka saldırıldığı" iddiasıyla paylaşılan fotoğrafın da 29 Mart 2011'de Libya'da alev alan bir tanka ait olduğu tespit edildi.

"Türk askerinin Afrin'de tutsak edildiği" iddiasıyla paylaşılan fotoğrafın ise 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çekildiği ortaya çıktı.

TSK'YI KARALAMA ÇABASINDALAR

AA'nın, TSK'yı ve Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için başlatılan kampanyada kullanılan görsellerin farklı yer ve zamanlarda çekildiğini ortaya çıkarmasıyla terör örgütüne yakın hesaplar çıkmaza girmişti.

Bu kapsamda rastgele İnternet sitelerinden buldukları fotoğrafları kullanmaya başlayan terör örgütü destekçileri, AA İstanbul Photo Awards 2016'da birinci olan fotoğrafı da Afrin'de çekilmiş gibi paylaşmıştı.

İzlenme: 1844
Benzer Videolar