Papa'dan Çocuk Tacizi İtirafçısı İle Görüşme Skandalı

Papa'dan Çocuk Tacizi İtirafçısı İle Görüşme Skandalı

Rahiplerin çocuk taciz iddialarını gizlemekten suçlu bulunduğu için Lyon Başpiskoposluğundan istifa edeceğini söyleyen Fransız Kardinal Philippe Barbarin, dün Vatikan'da Papa ile görüştü.

A+A-

Vatikan'ın günlük Papa görüşmeleri listesinde görüşme doğrulanırken, Papa'nın Kardinal Philip Barbarin'in istifasını kabul edip etmediği konusunda bir açıklama yapılmadı. Fransız Kilisesinde seks skandalına adı karışan en yüksek rütbeli Hristiyan din adamı olan 68 yaşındaki Barbarin, 7 Mart'taki mahkeme duruşmasında 6 aylık hapis cezasına çarptırılmıştı. Hakkında verilen hapis cezasını temyize götüreceğini söyleyen Barbarin, duruşmadan sonra Vatikan'a gidip papaya istifasını sunacağını açıklamıştı.

TACİZLERİ GİZLEMİŞ

Lyon şehir mahkemesi, bu yıl mahkemesi görülecek olan bir rahibin 1980 ila 1990 yılları arasında izci çocuklara cinsel taciz uyguladığı iddialarını gizlemekten suçlu bulmuştu.

Kardinal Barbarin, 2002 yılında Lyon piskoposluğuna atanmadan önce Rahip Bernard Preynat'ın 10 yıl boyunca onlarca çocuğa cinsel taciz uyguladığı iddialarını gizlediğini inkar etti. Avukatına göre Rahip Bernard Preynat, taciz iddialarını kabul etti.

BİR DE SAHTEKAR PAPAZ YAKALANMIŞTI

Papa, küresel olarak itibarını sarsan Kilisenin çocuk istismarına tavrı konusuyla mücadele ederken, bütün dikkatler Fransız Kardinal'in çocuk tacizlerini gizlemesi sebebiyle yargılanması üzerine yoğunlaşmıştı.

Papağan  günde 2 bardak çay içiyor

Papağan günde 2 bardak çay içiyor

Limon günde 2 bardak çay içmeden duramıyor

İnsanlık ölmemiş dedirten görüntüler

İnsanlık ölmemiş dedirten görüntüler

Son dakika haberine göre, İstanbul Başakşehir'de susuz kalan sokak köpeği bir binanın apartman boşluğunda biriken suyu içmeye çalışırken düşerek yaralanan köpeği mahalle gençleri ve ekipler kurtararak hayatta kalmasını sağladılar

İlgili Haberler