PANTOLON GİYEN KADINLAR BUNU İZLESİN

Türkiye'de kadınlar hakkında fetva verenler o kadar çoğaldı ki, 7 yaşında evlenileceği, kaç cariye nasıl alınacağı, 4 eş ile nasıl yaşanacağı,kaç para ile boşanacağına kadar herşey netleşti. Annelerimizin, ninelerimizin masum başörtüsünden yola çıkıp işin

Türkiye'de kadınlar hakkında fetva verenler o kadar çoğaldı ki, 7 yaşında evlenileceği, kaç cariye nasıl alınacağı, 4 eş ile nasıl yaşanacağı,kaç para ile boşanacağına kadar herşey netleşti. Annelerimizin, ninelerimizin masum başörtüsünden yola çıkıp işin bu noktalara kadar gelebileceğini hiç düşündünüz mü?. 

Bir başka "ulema" ( din bilgini) diyor ki, "Eğer kadınlar pantolon giyerse Allah onları lanetler" Buyrun videoyu izleyin ve pantolon namına neyiniz varsa bahşeye götürüp yakın hanımlar.

AMA DURUN BİRDE ŞUNU OKUYALIM

Kadının pantolon giyinmesi Peygamberimiz(asm)  döneminde de vuku bulmuştur. Nitekim Efendimiz aleyhisselam İmam-ı Ali ile (Baki) mezarlığında iken yan yoldan bir kadının, bindiği eşek üzerinde giderken yağışlı hava sebebiyle ayağı kayan eşekten düştüğü görülür. Derhal yüzünü başka tarafa dönen Efendimize:

"Kadın sirval giymiş, bir yeri açılmadı!" derler.

Bunun üzerine Efendimizin (asm), bindiği eşekten düştüğü hâlde bir yerinin açılmasını önleyen sirvali giyen hanımlara dua ettiği duyulur.

Bu anlayış içinde pantolona baktığımızda üzerinde bir giyim olması halinde Efendimizin (asm) duasına mazhar olan bir giyim şekli dolduğunu düşünmek yanlış olmasa gerektir.

Çünkü geniş pantolonun da, arabaya binip inerken, merdivenden inip çıkarken, sirval gibi tesettürü temin ettiği bilinmektedir.

Nitekim siyerde Efendimizin (asm) sirval satın aldığı kaydı da vardır. Bizzat kendisinin giydiği görülmediğine göre, yakınlarına hediye etmek için almıştır diye düşünmek de mümkündür.

Sirval, Anadolu hanımlarının vücut hatlarını belli etmeyecek bollukta giydikleri şalvarı hatırlatıyor insana. Bu kadar bolluktaki şalvardan kimsenin şikayeti de olmamaktadır. Ben konuya böyle bakmaktayım.

Siz bu bakışı zorlaştırıcı da bulabilirsiniz, kolaylaştırıcı da görebilirsiniz. Bu biraz da sizin içinde bulunduğunuz şartlar ve kendi ruh halinizle ilgili olabilir. 

Selam ve dua ile...
KAYNAK; Sorularla İslamiyet

 

İzlenme: 2511
Benzer Videolar