ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK Fenerbahçe, Süheyl Batum ve Adalet

Son dakika haberine göre, ADD Başkanı ve Anayasa Hukukçusu Süheyl Batum'un Fatih Terim'e verilen cezaları Twitter hesabından eleştirmesi üzerine gelen tepkileri Halk Tv kanalından yanıtladı ama özür kabahatten büyük oldu.

Murat Dereduru

Bakmayın Süheyl beyin halk tv ekranlarına çıkıp yaptığı demagojiye. Süheyl beyin en büyük sorunu herkesi kendi zeka seviyesinde sanması sanırız. Aslında sorular ve verilecek cevaplar çok basit. Biz Sayın Batum'u, kişiliğine ya da tuttuğu takıma göre değil sahip olduğu ünvanlara bakarak değerlendirmeliyiz.

Soru: Süheyl Batum 
Kimdir?
Cevap: Anayasa profesörü, yani bir HUKUKÇU

Soru: Bir hukukçunun en önemli özelliği nedir?

Cevap: Önce ADALET

Esasen bu iki soru ve cevap son yaşanan ya da bilinçli olarak kaşınarak yaşatılan sorunların çözümüne ışık tutmaya yeterli. 
Tabii bu sorularla bereber gelen alt sorular ve cevaplar meseleyi daha iyi anlamamıza yardımcı olacak. 

Mesela bir hukuçu ve anayasa profesörü olan Süheyl bey aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığı görevini de yürütmektedir. 

BAŞKA BENZER OLAYLARA İTİRAZ ETTİNİZ Mİ ?

Süheyl beyin aynı zamanda bir takım tutması da gayet normaldir. Ancak bir hukukçu olarak resmi Twitter hesabından tuttuğu takım ve hocasına Tff kurulları tarafından verilen cezaya isyan ediyorsanız insanlar sizin isyanınızdan önce Tff tarafından aynı olayları çıkarıp ceza alan diğer takımlar ve antrenörleri için de itiraz edip etmediğinize bakar. 

FENERBAHÇEYE TERÖR SALDIRISI YAPILDIĞINDA TEPKİ VERSEYDİNİZ

Şayet 50 kişilik Fenerbahçe futbol kafilesine teröristler tarafından Trabzon'da pusu kurulup toplu katliam yapılmaya çalışıldığında bir tepki vermiş olsaydınız ya da 3 Temmuz kumpas mahkemelerinde hukuk katledilirken tepki vermiş olsaydınız ya da ligdeki herhangi bir takıma haksız verilen cezaya itiraz etmiş olsaydınız emin olun hiç kimse sizi eleştirmezdi. Çünkü siz bir Hukukçu! olarak adaletin bir savunucusu! olarak kendi tuttuğunuz takım da dahil hangi takıma adaletsizlik yapıldıysa isyan etmiş olurdunuz.

Soru: Diğer takımlara yapılan adaletsizliklere tepki verdiniz mi?

Cevap: Hayır!

SADECE KENDİ TAKIMINIZA MI ADALAET

Belli ki Süheyl hoca da işin ucu sadece kendi tuttuğu takıma dokununca tepki verenlerden. Peki adalet, hak, hukuk bunun neresinde? Görünen o ki Süheyl hoca hukuktan sınıfı geçemedi...

AMA BEN ÖYLE DEMEDİM Kİ !

Peki gelelim diğer titrinize. ADD yani Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı. Böyle bir derneğin başkanlığını yürüten kişide olması gereken en önemli özellik Atatürk'ün ilke ve değerleri doğrultusunda insanları ayrıştırıcı değil birleştirici bir rol üstlenmesidir. Halk TV ekranlarına çıkıp "ama ben öyle demedim ki, ama ben bunu kastetmedim ki" gibi ergen yaş gurubuna hitap eden açıklamalarla ancak aynı ergen yaş gurubunu inandırabilirsiniz. 
SADECE "RT" YAPARAK ATATÜRKÇÜLÜK

Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım günü sadece ADD'nin resmi hesabından yazılan bir iletiyi ReTwit edip kendinizin tek satır dahi yazmamış olmanız, Atatürk'ün heykeline daha yeni yapılan baltalı saldırıyla ilgili bir tek ileti yazmamış olmanız ama söz konusu kendi tuttuğunuz takım ve onun teknik direktörü olduğunda en az 4-5 ileti yazmış olmanız sizin Atatürkçülüğünüzle ile ilgili bize yeterince bilgi vermekte.

NE ADALET NE ATATÜRKÇÜLÜK

Dolayısıyla sevgili Süheyl Batum, bize göre ne adaletli davranmayı becerebiliyorsunuz ne de Atatürkçülüğü... En azından ADD başkanlığından ayrılın da gerçekten o makamı hak eden, ayrıştırıcı değil birleştirici bir kişi devralsın.

İzlenme: 2143

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar