Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlere mahkemeden kötü haber

Aralarında ünlü gazeteciler nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerinde bulunduğu " Dabe Çağrısı" davasında sanıkların itirazları üzerine İstinaf mahkemesinde görülen davada sanıklara verilen müebbet hapis cezasına itiraz reddedilerek onandı.

Görüntülerde CNN TÜrk'ün geçtiğimiz Şubat ayında savunmalarına ilşkin verdiği arşiv haberini izlediğiniz Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin " Darbe Çağrısı" davası ile ilgili verilen ceza ilgili flaş gelişme yaşandı.

ILICAK VE ALTAN KARDEŞLERE KÖTÜ HABER

İstinaf mahkemesi, "darbe çağrışımı" davasında, Ahmet ve Mehmet Altan ile Nazlı Ilıcak dahil 6 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, FETÖ'nün medya yapılanmasının "darbe çağrışımı" davasında, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa yerel mahkemece "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarının onanmasına karar verdi.

SON SÖZLERİ SORULDU

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nce büyük salonda yapılan duruşmada, sanıkların son sözlerinin sorulmasının ardından karar açıklandı.

ESASTAN REDDEDİLDİ

Ceza Dairesi, tutuksuz sanık Mehmet Altan ile tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karşı yaptıkları istinaf başvurularının esastan reddine karar verdi.
Daire, tutuklu sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül'ün bu hallerinin devamına hükmetti.

CEZA ONANMIŞ OLDU

Ceza dairesinin kararıyla, tüm sanıklar hakkında ilk derece mahkemesince "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları onanmış oldu.

İzlenme: 1309
Benzer Videolar