Muhittin Böcek'ten Antalya'ya Müjde

Muhittin Böcek'ten Antalya'ya Müjde

2019 Yılı Mahalli Seçimleri kesin olmayan sonuçlara göre Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek'ten Antalya'ya müjde.

A+A-

Seçimleri Kaybeden AKP'li Belediye Başkanı Menderes Türel'in seçimi kaybetmesi ardından 5 yıl süreceğini vaat ettiği " Ücretsiz Ulaşım" uygulamasını iptal etmesi üzerine vatandaşın telefonlarını telefonlarını kilitlediği büyükşehir belediyesinin yeni başkanı Muhittin Böcek'ten müjdeli haber geldi. Başta Boğaçay olmak üzere Ulaşım hizmetlerinin ve Varsak hattının durdurulması kararına üzüldüğünü söyleyen Muhittin Böcek projelerin devam edeceği müjdesini verdi. İşte Sitemizin gündeme geitrdiği " Ücretsiz Ulaşım" uygulamasının sonlandırılması sonrası yeni büyükşehir belediye başkanı Muhittin Böcek'in açıklaması.

İTİRAZLARI DEĞERLENDİRDİ

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen 2019 Yılı Mahalli Seçimleri kesin olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek, hem Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına hem de Antalyalılara seslendi. Henüz mazbatasını almayan Muhittin Böcek seçim sonrası geçen üç günlük süre içinde sonuca yapılan itirazı değerlendirdi, belediye çalışanları ile ilgili ve de hizmetlerinin durdurulacağı iddialarına yanıt verdi.

KAZANAN ANTALYA'MIZ OLDU

Seçime yapılan itirazın yasal bir hak olduğunu, ancak çıkan sonucun değişmeyeceğini söyleyen Muhittin Böcek, " 19 ilçemizde, 913 mahallemizde 99 gün gece gündüz koştuk. Bütün vatandaşlarımızın dertlerine derman olacağımızı söyledik. Onlarla projelerimizi konuştuk ve 100. gün, yani 31 Mart Pazar günü seçime gittik. Antalya'mız tercihini yaptı. Beni aday gösteren Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e teşekkür ediyorum. Biz seçim süresince gönüllerin ittifakı olduğumuzu söyledik. Bunu da seçim sonrası aldığımız sonuç ile gördük. 714 binin üzerinde bir oy aldık. Bu gerçekten de önemlidir, kıymetlidir. Ben bize oy veren vermeyen bütün vatandaşlarımızın belediye başkanı olacağım, emrinde olacağım.

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Mazbatamızı aldığımız gün itibariyle birlikte çalışacağız. Seçim süresince "Ben sen yok, biz varız. Biz birlikte yapar, birlikte yönetiriz." demiştik. Bu bağlamda da seçimin kazananı Antalya'mız olmuştur. Ancak dün son saatte Ak Parti İl Başkanı tarafından seçim sonuçlarına itiraz edilmiştir. İtirazlar yasal haklarıdır. Bununla ilgili bir sıkıntı yok. Ancak 19 ilçede yüksek bir oy oranıyla seçimi kazanmış biri olarak ben hem İl Seçim Kuruluna, hakimlere, savcılara güveniyorum. Çünkü Antalya halkı bana güvendi. Belki mazbata almam birkaç gün ötelenebilir. Ama Antalya'mız ile ilgili çalışmalarımıza hiçbir şey engel olamayacaktır. Mazbatamızı aldığım gün itibariyle "Sözüm söz, Muhittin Böcek sözü" dediğim Antalyalılarımız için 5 yıl boyunca gece gündüz çalışmaya başlayacağım. Onların yaşam kalitesi dahil olmak üzere yerelden kalkınacağız, kırsalda köylümüz, kentlimiz, turizmcilerimiz hep birlikte olacağız.

HİÇ KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNANMAYACAK

Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkarmaların olacağı ile ilgili iddiaları da yalanlayan Muhittin Böcek, "Şunu söylemek isterim Muhittin Böcek olarak ben, 25 yıldır siyasi nezaket ile buralara gelmiş biriyim. Ben seçim sonrası tek bir kişiye dahi Büyükşehir Belediyesi ile ilgili konuşma yetkisi vermedim. Böyle bir şey söz konusu olamaz.. Ben mazbatamı almadan bu konularla ilgili hiç kimseye yetki vermedim. Zaten bu konuyla ilgili olarak da avukatım Cansel Tuncer aracılığıyla da kamuoyuna bir duyuru yaptım." dedi.

KANAL "V'YE İLK RÖPORTAJINDA NE DEMİŞTİ

PROJELER DEVAM EDECEK MÜJDESİ

Hizmetlerin durdurulduğu iddialarına da değinen Muhittin Böcek, "Ulaşım ile ilgili de üzüldüm tabi. "Muhittin Böcek geldi Varsak'a giden 3. raylı sistem hattı durduruldu" gibi söylemleri üzüntüyle karşıladım. Biz yapmasını bilen insanız. Biz doğru olan projelere devam ederiz. Kepez'de Varsak'a giden hattın durduruluşmuş olması üzücüdür. Teknik anlamda üç ay kum torbalarıyla çalıştırılması gerekirdi. Buna da uyulmamıştır. Herhalde durdurulma nedeni de bu teknik gerekçedir. Ücretsiz ulaşım ve su ile de ilgili siyasi bir çok şey yazılıp çizilmiş. Ama benim geriye dönük siyasi bir hesaplaşmam olmaz. Biz yasa yönetmelik çerçevesinde çalışmalar yapacağız.

YASALAR VE YÖNETMELİKLER ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞIRIZ

Göreve geldiğimiz gün itibariyle yasal yönetmelik içinde ne yapılmış ne yapılmamış bunlara bakacağız. Bunlar gerek sayıştay gerek ise denetçi arkadaşlar tarafından incelenecektir. Ben düne bakmıyorum. Mevlana'nın "Dün dünde kaldı cancağazım bu gün güzel şeyler söylemek lazım." dediği gibi biz Antalya'mızı yönetmeye geliyoruz. Güzel şeyler yapmaya geliyoruz. Bizler gittiğimiz her yerde sevgi seliyle karşılaşıyoruz.. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Ben gece gündüz demeden çalışan bütün hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

TALİMATI BEN VERMEDİM

31 Mart yerel seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Muhittin Böcek, kamuoyunda ‘Ücretsiz Su’ ve Ücretsiz Ulaşım’ın iptal edildiğine dair haberler üzerine avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı. Henüz mazbatasını alıp göreve başlamadığını belirten Böcek, ücretsiz su ve ücretsiz ulaşımın iptal edilmesinden kendisinin sorumlu olmadığını açıklamıştı

Fatih Tezcan'dan CHP'ye Kanlı Tehdit

Fatih Tezcan'dan CHP'ye Kanlı Tehdit

Analiz merkezi com'un genel yayın yönetmeni Gazeteci Fatih Tezcan CHP zorla seçimi alırsa 5.000 -10.000 kadar akarak değil marmara denizi kadar kan akması lazım genede alamazsınız dedi

Komünist Başkan Maçoğlu Göreve Böyle Başladı Videosu

Komünist Başkan Maçoğlu Göreve Böyle Başladı Videosu

Sosyal Medyada binlerce kez paylaşılan ve "Başkan Dediğin Böyle Olur " yorumuyla servis edilen Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'nun görüntüleri büyük ilgi gördü

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler