Muğla'da ki maden faciasından kötü haber

Muğla'da ki maden faciasından kötü haber

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Sarıkaya Mahallesi Yumurtaş mevkiindeki maden ocağında meydana gelen göçük altında kalan 3 işçiden birinin cesedi çıkarıldı göçük altında Engin Tutuk, Servet Çapacıoğlu ve Şükrü Otalak kalmıştı

A+A-

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Sarıkaya Mahallesi Yumurtaş mevkiindeki maden ocağında meydana gelen göçük altında kalan 3 işçiden birinin cansız bedenine ulaşıldı. Cesedine ulaşılan işçinin kimliğinin tespiti için çalışma başlatıldı.

KİMLİK TESPİTİNE ÇALIŞILIYOR 

Muğla Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Milas ilçesi Sarıkaya mevkinde açık maden arazisinde iş makineleri çalışırken kayanın düşmesi sonucu kaya altında kalan işçileri kurtarma çalışmaları esnasında bir işçinin cansız bedenine ulaşılmıştır. Kimlik tespit etme çalışmaları devam etmektedir" denildi.

OLAY YERİNDEN YÜREK YAKAN GÖRÜNTÜLER

Bilindiği gibi; Milas Sarıkaya Mahallesi Yumrutaş mevkiinde faaliyet gösteren özel bir şirkete ait Albit maden sahasında taşeron firma olarak çalışma yapan şirket çalışanları kaya blokları kaldırıldığı sırada göçük oluşmuş ve ve sahada çalışmakta olan ekskavatör operatörleri Engin Tutuk, Servet Çapacıoğlu ve kamyon şoförleri Şükrü Otalak ile Tayfun Akıncı göçük altında kalmıştı. Tayfun Akıncı çalışanlar tarafından yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırılmıştı. Çalışma yapan ekipler göçük altındaki işçilerden birinin cesedine ulaştı.

(Onur Durmuş - Eren Ayhan /İHA)

' Günübirlik Kiralık ' olayında flaş uygulama

' Günübirlik Kiralık ' olayında flaş uygulama

Başta Antalya İstanbul gibi turizmin yoğun olduğu illerde başlayan "Günü birlik Kiralama" sektörünü denetim yağmuruna tutan maliye milyarlaca liralık ceza kesti.

Fabrika Yoğurdunda Kanser Riski

Fabrika Yoğurdunda Kanser Riski

Endüstriyel yoğurtun yapay bir ürün olduğunu ileri süren Dr. Dizdar, sözlerini şöyle sürdürdü:

İlgili Haberler