Meteorolojiden serin ve yağışı hava açıklaması

Meteorolojiden yapılan son açıklamada bir süredir yurt genelinde etkili olan aşırı sıcakların yerine ayın 5'inden sonra başta Karadeniz illeri olmak üzere yağışlı ve serin hava geleceği açıklandı.

 

Son dakika açıklamasına göre, Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ile Artvin kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AŞIRI SICAKTAN BUNALDIK

Türkiye geneli uzun süredir sıcak ve bunaltıcı bir iklim yaşıyor. Meterorolojinin bu gün  yaınladığı son açıklamaya göre sıcaklar yerini serin ve bazı bölgelerde yağışlı bir havaya bırakıyor. Yağış uyarısı yapılan Karadeniz için vatandaşlara uyarıda yapıldı.

SERİN HAVA NE ZAMAN GELİYOR
 
5 Eylül Çarşamba günü başlayacak olan yağışların tüm yurtta bir kaç gün sağanak şekilde yağacağı belirtildi. Yetkililerden şu an için herhangi bir uyarı bulunmazken yağacak yağmurlar için vatandaşların dikkatli olmasında fayda var. Peki bugün hava nasıl olacak? Yağmur ne zaman yağacak ve kaç gün sürecek? İşte tüm yurtta hava durumu uyarısı ve detaylar.

İŞTE SON DEĞERLENDİRMELER 

Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ile Artvin kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞ ALMAYAN BÖLGELERDE 

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İLLERDE DURUM

Ankara: Az bulutlu ve açık 32

İstanbul: Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde kuzey kesimleri yer yer parçalı bulutlu ve puslu 32

İzmir: Az bulutlu ve açık 32

Bursa: Az bulutlu ve açık 34

Adana: Az bulutlu ve açık 35

Antalya: Az bulutlu ve açık 34

Samsun: Parçalı bulutlu 29

Trabzon: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Erzurum: Parçalı bulutlu 28

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 39

İzlenme: 1311
Benzer Videolar