Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteorolojiden yapılan son dakika açıklamasına göre başta İstanbul ve çevresi olmak üzere yurdun Batı ve kuzey kesimlerinde yaşayanlar sağanak yağış sonucu meydana gelebilecek olumsuz olaylara karşı uyarıldı


Meteoroloji'den son yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul ve çevresine sağanak yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji 2 gün önce açıkladığı raporunda yurdun Batı ve Kuzey kesimlerinin sağanak yağış etkisi altında kalacağını duyurmuştu. Bu gün açıklanan duyurusunun ayrıntıları ise şöyle.

SON DEĞERLENDİRMELERE GÖRE 

Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Kütahya, Afyon, Kırıkkale, Samsun, Ordu, Amasya ve Çorum çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİDEN ALINAN TAHMİNLERE GÖRE 

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İLLERDE DURUM

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey kesimleri, akşam saatlerinden itibaren il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
İstanbul: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
İzmir: Az bulutlu ve açık 32
Bursa: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Adana: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri yer yer parçalı bulutlu 35
Antalya: Az bulutlu ve açık 30
Samsun: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Trabzon: Parçalı bulutlu 29
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 29
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37 

İzlenme: 1157
Benzer Videolar