Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile İstanbul ve çevre illeri sağanak yağış ve sonrası ani sel ve su baskınlarına karşı uyardı, yağışlar 24 saat etkili olacak.

İstanbul ve Marmara bölgesini uyaran Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu gece başlayacak sağanak yağışın İstanbul ve çevre illerde etkili olacağını sel, su baskını yaşanabileceği yönünde uyarıda bulundu. Meteoroloji'nin son dakika uyarısının yapıldığı saatlerde Çorlu 'da etkili olan sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti. Yağışlar yarın akşam saatlerine kadar etkili olacak.

İŞTE O AÇIKLAMANIN AYRINTILARI

Meteoroloji'den yapılan açıklamada; saat 21.20-22.30 arasında, İstanbul'un Avrupa Yakası'nın batısında (Silivri, Çatalca, Büyükçekmece) görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (15-35 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.

BU GECE YARISINA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Kırklareli'de (21-75 kilogram/metrekare), Edirne ve Tekirdağ'da (21-50 kilogram/metrekare) gök gürültülü yağış olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Tekirdağ'da gece yarısı başlayacak yağışlar yarın 18.00'e kadar, Kırklareli ve Edirne'de ise akşam saatlerinde başlayacak yağışlar yarın 19.00'a kadar sürebileceği ifade edildi.

ANİ SEL VE SU BASKINI UYARISI

Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve küçük çaplı dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

GECE SAATLERİNDE 

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bölgede beklenen yağışın, gece saatlerinden başlayarak yarın akşam saatlerine kadar etkisini hissettireceği belirtildi.


Açıklamada sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

ÇORLU'YU DOLU FENA VURDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) Genel Müdürlüğünce dolu, sağanak yağmur ve şiddetli fırtına uyarısı yaptığı bölgeler arasında yer alan Çorlu’da akşam saatlerinde dolu yağışı etkili oldu.

Dolu ve ardından başlayan yağmur cadde ve sokakları kısa sürede göle çevirdi. İstanbul’un sınır komşusu olan Çorlu’da etkili olan dolu yağışı ve sağanak yağmurun İstanbul’un kapısını çalabileceği kaydedildi. 

İzlenme: 1355
Benzer Videolar