Meteorolojiden kritik sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından İstanbul'da sağanak yağış başladı, yetkililer İstanbul dışında 3 ile daha kritik sel ve su baskını uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika haberine göre İstanbul'da 10 ilçe için sel uyarısı yapıldı. Gündüz saatlerinde yapılan sağanak yağış uyarısının ardından etkisini gösteren yağmur İstanbul'da sele dönüşebilir uyarısı geldi. İşte AKOM ve Meteoroloji'den gelen hava durumu ile ilgili uyarılar ve hava tahminleri...

İSTANBUL DİKKAT 
İSTANBUL İÇİN HAVA DURUMU UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yapılan son tahminlere göre İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayacak yağışların gece saatlerinde etkisini arttırması beklendiğinden, özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir" denildi.

AYRICA 3 İL İÇİN KRİTİK UYARI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, Balıkesir'in kuzey ilçeleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinde, sabah saatlerine kadar çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü yağış bekleniyor.

SAKARYA, BALIKESİR VE ÇANAKKALE

Sakarya'da ise yarın sabah saatlerinden itibaren çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü yağış olacağı tahmin ediliyor.

SEL UYARISI

Vatandaşların, Balıkesir, Çanakkale ve Sakarya'daki şiddetli yağış sonrası sel, su baskını, rüzgar, yıldırım ve ulaşımda aksamalara karşı, tedbirli olmaları uyarısında bulunuluyor.

İzlenme: 1952
Benzer Videolar