Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlerde yurdun bir çok bölgesinde düşen sıcaklıklara bağlı olarak kar yağışı güney ve batı bölgelerinde ise sağanak yağışlar beklendiği duyuruldu

Yurt genelinde sıcaklıkların aniden düşmesi sonucu basta Kuzey bölgeler olmak üzere Doğu illerinde kar yağışları başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden son yapılan tahminlerde ülkenin büyük bir bölümünde yağışların kar şeklinde görüleceği, beraberinde ise yer yer bu bölgelerde don olayları beklendiği yönünde uyarılar yapıldı.

İSTANBUL'DA BEKLENEN YAĞIŞ

En çok merak edilen ise İstanbul'a kar yağacak mı? İşte Meteoroloji tarafından yapılan kar yağışı uyarıları, yurt geneli ve İstanbul hava durumu.

KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji tarafından yapılan son dakika uyarısına göre Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Vatandaşlar kar yağışına karşı uyarıldı.

YURT GENELİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop, Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

MARMARA VE ÇEVRESİ

Marmara’nın doğusu ve güneyinde yer yer sis ve pus, İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Batı ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece artacağı, Doğu Anadolu'nun doğusunda 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA NASIL

Meteoroloji tarafından yapılan son dakika uyarıları sonrası yurdun birçok bölgesinde olduğu gibi İstanbul'da da hava durumu en çok sorular arasında yer alıyor. Meteoroloji tahminlerine göre İstanbul il genelinde bugün en yüksek sıcaklığın 21 en düşük sıcaklığın ise 21 derece olması bekleniyor. Öte yandan il genelinde bugün parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak.

İzlenme: 1301
Benzer Videolar