Meteorolojiden İstanbul ve çevresine sağanak yağış uyarısı

İstanbul'da dün başlayan ve yer yer etkili olan sağanak yağışın bu gün de süreceği su baskınlarına neden olabileceği yönünde vatandaşlar uyarıldı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul ve yakın çevresine öğle saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağını belirterek, vatandaşları su baskınları ve sele karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

YER YER ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Merkezi’nden yapılan son analiz ve değerlendirmelere göre İstanbul genelinde öğle saatlerine kadar aralıklarla ve yerel olarak kuvvetli olacağının tahmin edildiği açıklandı.

SEL UYARISI

Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

5 İL İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Edirne, Kırklareli, Yalova, Kocaeli ve Sakarya için kuvvetli sağanak uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yapılan son analiz ve meteorolojik radar görüntülerine göre Edirne ve Kırklareli’de kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da havanın 2 saatlik periyotta kuvvetli, gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahminine yer verilen açıklamada, vatandaşlardan meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

İzlenme: 1976
Benzer Videolar