Meral Akşener'ın Kıbrıs Çıkışı yeniden gündemde

Son günlerde Kıbrıs'ta taraflar arası yaşanan gerginliklere Rusya Dışişleri Bakanlığından gelen açıklama akla Meral Akşener'in Kıbrıs konusunda yaptığı sert açıklamayı getirdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın Kıbrıs sorununun çözümünün adadaki toplumlar tarafından BMGK’nın kararı doğrultusunda çözülmesi gerektiğini, dışarıdan çözümlerin empoze edilmesinin kabul edilemez olduğunu düşündüğünü ifade etti. 

MERAL AKŞENER UYARMIŞTI

 Rusya'nın bu çıkışı İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener'in görüntülerini izlediğiniz çıkışını akla getirdi.

TARAFLAR ARASINDA

Yunan Efemerida ton Sindakton gazetesine konuşan Lavrov "Kıbrıs sorunu için herkes için kapsamlı, adil, kalıcı ve uygulanabilir bir çözüm gerektiğine inanıyoruz. Nihai karar, farklı parametreler göz önünde bulundurularak Kıbrıs'taki toplumlar tarafından BMGK'nın kararı doğrultusunda müzakereler sonucunda alınmalı" dedi.

YAPAY SÜREÇ EMPOZE EDİLEMEZ

Dışarıdan hazır çözümlerin ve yapay süreçlerin empoze edilmesini kabul edilemez olarak değerlendiren Lavrov, Rusya'nın BMGK'nın çözümün dışarıdan faktörleriyle ilgili bir karar alması teklifinin geçerli olduğunu ekledi.

Lavrov, uluslararası hukuk, karşılıklı saygı çerçevesinde diyalog ve diplomasi ile Akdeniz'in güvenlik ve istikrarının yanı sıra halkları için barış ve refahın sağlanabileceğini vurguladı.

TÜRKİYE'DEN ÖNEMLİ GELİŞMELER

gunun-ozetleri-004.jpg

İzlenme: 800
Benzer Videolar