Mehmet Metiner canlı yayında Rıza Sarraf'ı yerden yere vurdu

AKP'li Numan Kurtulmuş eliyle kameralar önünde ödül verilen ve ABD'ye akıbeti hakkında 2 nota birden verilen Rıza Sarraf'ın ABD Medyasında " İtirafçı "olduğu haber yapılması ardından gözden çıkarıldığı yorumları yapılıyor.

Türkiye'nin akibeti hakkında peş peşe 2 nota birden verdiği ve ABD Medyası tarafından "itirafçı " olduğu yazılan, ABD'de yargılanan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf hakkında AKP'li milletvekili Mehmet Metiner tarafından canlı yayında zehir zemberek sözler sarfedildi. 

ERDOĞAN HEP SAHİP ÇIKMIŞTI

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdopan tarafından sürekli destek verilen Sarraf için A Haber'e bağlanan Metiner " Rıza Sarraf'ın canı cehenneme " dedi. Bu gelişme kulislerde " AKP Türk devletinden ödül alan Rıza Sarraf gözden çıkarıldı mı? " yorumları yapılmasına neden oldu. Hükumetin ABD'ye verdiği notaya yanıt olarak Sarraf için "güvenli bir yerde " yanıtı verilmişti. Öte yandan önceki gün yine A Haber'de yapılan bir programda Sarraf'ın cezaevinde saldırıya uğradığı yazılmıştı. İşte son gelişmeler.

CANI CEHENNEME

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Rıza Sarraf için "Canı cehenneme. Sarraf bizim için önem arz eden birisi değildir. Ambargo delindiyse bu Sarraf'ın kişisel suçudur" dedi.

Mehmet Metiner, ABD'de tutuklu yargılanan Rıza Sarraf için A Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak şu sözleri sarf etti: "Birileri bizim Rıza Sarraf'ı savunduğumuzu söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır ya. Sarraf'ın canı cehenneme. Sarraf bizim için önem arz eden birisi değildir. Ambargo delindiyse bu Sarraf'ın kişisel suçudur"

DIŞİŞLERİ BAKANI AYRI METİNER AYRI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sarraf soruşturmasını başlatan ve Sarraf’ı tutuklatan, eski ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Baharara’yı da eleştirmişti. Bharara’yı, Fethullah Gülen’e yakın olmakla itham eden Mevlüt Çavuşoğlu gazetecilere şu ifadeleri kullanmıştı: “Preet Bharara Gülen’e ‘çok yakındı’ ve Türkiye’de Sarraf'a karşı hazırlanan 2013’teki yolsuzluk iddialarıyla ilgili iddianamedeki belgeleri soruşturmasında kullandı. Çok siyasi bir motivasyona sahip görünüyor."

NOTA VERİLDİ TATMİNKAR YANIT ALINAMADI

Ayrıca Dışileri Bakanlığı Rıza Sarraf'la ilgili haber alınamaması üzerine Washington yönetimine yazılı bir nota vermişti. Bakanlık, şu açıklamada bulunmuştu: “Rıza Sarraf hakkında basına yansıyan haberler üzerine Washington Büyükelçiliğimizce ABD makamlarından resmen bir bilgi talep edilmiş olup ABD makamlarından henüz bir yanıt alınamadı. Konu takip edilmektedir.”

İzlenme: 2911
Benzer Videolar