Marmara'da dev orkinoslar karaya vurdu

Marmara'da dev orkinoslar karaya vurdu

Sabah saatlerinde Karacabey Belediyesi ekipleri, sahilde yaptıkları rutin kontrollerde karaya vurmuş yarım ton ağırlığında 6 orkinos ölüsü ile karşılaştı.

A+A-

Marmara Denizi'nin Karacabey Boğazı'nda dev orkinoslar karaya vurdu. Orkinoslar Japonların Suşi yapmak için kullandıkları dünyanın en değerli balıkları arasında.

YARIM TONLUK BALIKLAR

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Karacabey Belediyesi ekipleri, sahilde yaptıkları rutin kontrollerde karaya vurmuş 6 orkinos ölüsü ile karşılaştı. Harekete geçen ekipler, yaptıkları geniş çaplı aramada denizde de bir leş gördü. Denizde görülen balık ölüsü kaybolurken, karaya vuran 6 orkinos ise Karacabey Belediyesi ekipleri tarafından gömüldü. 400-500 kiloluk balıkların kıyıya vurma sebebi ise araştırılıyor.

MARMARA'DA AVLANMASI YASAK

Öte yandan Karacabey Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de incelemelerde bulundu. Bu tür balıkların Marmara Denizinde nadir görüldüğü öğrenildi. Mehmet Sevinç, "Kaçak balıkçılar tarafından yakalanmış olabilir. Bu balıklar çok değerli. Orkinosun sarı kuyruk çeşidi. Bu balığı avlamak Marmara Denizi'nde yasak. Bu balıkların cüssesi 400 ila 600 kilo arasında değişir. 7 tane karaya vuran balık gördüm. İlerleyen zamanlarda daha çok görülmesinden endişe ediyoruz" dedi.

BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİLER

Murat Çukur, "Sabah kalktığımızda sahilde dolaşırken balıkların karaya vurduğunu gördük. Belediye ekipleri gerekeni yapıyor. Kaçak balıkçılar tarafından atıldığı söyleniyor. Denizde daha ölü balık olduğu söyleniyor" diye konuştu.

SADECE ONLARDA VAR Japonların uzaydan getirdikleri icatlar

SADECE ONLARDA VAR Japonların uzaydan getirdikleri icatlar

Japonya'dan inanılmaz yaşam ayrıntıları, Dünyanın en ilginç toplumunun Japonlar olduğu konusunda tartışma götürmeyecek 30 çarpıcı özellik ve görüntüleri sizin için derledik.

Vücut Bakımı İçin Uygulayabileceğin En İyi 19 Yöntem

Vücut Bakımı İçin Uygulayabileceğin En İyi 19 Yöntem

Tükettikleriniz ve yaşam tarzınız hem sağlığınızı hem de cildinizi etkiler. Kısacası hayat tarzınız tüm vücudunuza yansır. Vücudun sağlık durumu birçok faktöre göre değişebilir ama elinizden geleni yapmak gerekir. Ona en iyi şekilde bakmak için önerileri

İlgili Haberler