Konyalı TIR Şoförünün Feci Ölümü

Konyalı TIR Şoförünün Feci Ölümü

Mehmet Zeki Mede (55) 42 DJG 31 plakalı TIR'daki oluşan arızayı gidermek için altına giren sürücü Mede, ön sağ lastik ile rotun arasında kafası sıkışınca olay yerinde hayatını kaybetti

A+A-

Kırıkkale-Samsun karayolu üzerindeki dinlenme alanına park ederek TIR'ın altın giren sürücü, kafasının lastik ile rotun arasına sıkışması sonucu hayatını kaybetti.

ALTINA GİRDİ GERİ ÇIKAMADI

Olay, Kırıkkale-Samsun karayolunun 30'uncu kilometresinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mehmet Zeki Mede (55) 42 DJG 31 plakalı TIR'daki oluşan arızayı gidermek için dinlenme alanına park etti. TIR ın arızasını gidermek için altına giren sürücü Mede, ön sağ lastik ile rotun arasında kafası sıkıştı. Tır dinlenme alanındaki diğer sürücüler tarafından olay yerine çağrılan 112 Acil Sağlık ekipleri sürücü Mede'nin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Daha sonra Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından Mede'nin cesedi Balışeyh Devlet Hastanesinin morguna kaldırıldı.

MARŞA BASINCA

Olayı gören sürücülerden Mahir Çaybaşı ise "Anahtarı aldı buraya yattı altına. O arada marşa bastığında direksiyon mu döndü, direksiyonu dönderip de mi girdiydi onu görmedik. Biz o arada ses gelince koştuk, yanlamaya kısılmış böyle. Çekemedik bende arabadan gittim kriko aldım, geldim. Zaten o arada da ambulans geldiydi ben krikoya vurdum onlarda çekti" diye konuştu. Jandarma ekipleri, dinlenme alanındaki olaya tanık olan diğer sürücülerin ifadesini aldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(Hasan Ay /İHA)

Karayollarından sürücülere kritik uyarı

Karayollarından sürücülere kritik uyarı

Ülkemizin bir çok bölgesinde yaşamı ağırlaştıran kış şartların etkisini sürdürmesi üzerine Karayolları Genel Müdürlüğü sürücülere kritik bir hava şartları uyarısı yayınladı.

Bir Rus çekiciye yüklenen aracını nasıl kurtarır

Bir Rus çekiciye yüklenen aracını nasıl kurtarır

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir sürücü, çekiciye yüklenen otomobilini istenen cezayı ödememek için içine binerek görüntülerde izlediğiniz şekilde kaçırarak dünyanın gündemine oturdu.

İlgili Haberler