Konya'da Sokakta Dolaşan Maymun yakalandı

Konya'da Sokakta Dolaşan Maymun yakalandı

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde bir süredir başı baş dolaşan sahipsiz maymun, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından...

A+A-

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde bir süredir başı baş dolaşan sahipsiz maymun, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8.Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından bir evin bahçesinde yakalandı.

BİR EVİN BAHÇESİNDE YAKALANDI

Edinilen bilgiye göre, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Selçuklu ilçesine bağlı Buhara Mahallesi'nde bir süredir sahipsiz bir maymunun olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Adrese giden milli parklar ekipleri, Selçuklu Belediyesi ekiplerinin de desteğiyle bir evin bahçesinde maymunu yakalamayı başardı. Ekipler, sahibi olup olmadığı araştırılan maymunu canlı bir şekilde yakalayarak demir bir kafes içerisinde muhafaza altına aldı. Kafese alınan maymuna ekipler ve çevredeki vatandaşlar meyve ve yiyecek verdi. Maymunun yakalandıktan sonra kafesteki beslenme görüntüleri bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Sağlık durumu iyi olan maymun daha sonra ekiplerce Karatay Hayvanat Bahçesi Veteriner Müdürlüğüne teslim edildi.

Atalarımızın maymundan gelmediği kanıtlandı

Atalarımızın maymundan gelmediği kanıtlandı

Sosyal medyada yayınlanan bir videodaki görüntüleri inceleyen kullanıcılar asırlardır tartışılan Ademden mi, Maymundan mı geldiğimiz konusuna açıklık getirdiler.

Maymunun eline kalem verince ne yapar

Maymunun eline kalem verince ne yapar

Maymunlar ve insanlar arasında büyük benzerlik tarih boyunca tartışmalara neden olmuş, din çevreleri bu benzerliğin sadece rastlantı olduğunu savunmuştur. Görüntüleri yorumsuz veriyoruz.

İlgili Haberler