KONYA'DA PES DEDİRTEN REFERANDUM YASAĞI

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sigarayla mücadele için hazırlanan broşürler referanduma takıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sigarayla mücadele için hazırlanan broşürler referanduma takıldı.

İNANILIR GİBİ DEĞİL

Konya'da akıllara durgunluk verilen bir yasak uygulamaya konuldu Dha'nın haberine göre  
Konyada dünya sigara bırakma günü için hazırlanan broşürler yasaklandı, yetmedi dağıtılanlarda topatıldı. Gerekçesi ise broşürde "Sigaraya Hayır" yazıyor olması

HALK SAĞLIĞI HAZIRLATMIŞTI

KONYA'da Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından sigarayla mücadele için hazırlanan broşürler referanduma takıldı.

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü, tarafından sigarayla mücadele kapsamında 'Dünya Sigarayı Bırakma Günü' olan 9 Şubat tarihinde sigaraya 'hayır' broşürleri dağıtıldı. İş yerleri ve alış veriş merkezlerinde dağıtılan 6 sayfalık broşürün bir kapağında 'Neyi kazanmak istediğinize karar verin' Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz?. HAYIR diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız.? açıklamasına yer verildi. Ancak broşürde kırmızı ve büyük harflerle 'Hayır Diyorsanız' ibaresinin yer alması sosyal medya ve basında Anayasa değişikliği için yapılacak olan 'Evet', 'Hayır' referandumu ile ilişkilendirildi.

YA BROŞÜRDEN ETKİLENİP ERDOĞAN'A HAYIR DERLERSE

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri, her yıl '9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü' ve '31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü'nde vatandaşlara dağıtılan el broşürlerin bu yıl yine dağıtıldığını, bunların da sosyal medya ve internet üzerinden referandum süreciyle ilişkilendirilmesinin üzüntü verici olduğunu bildirdi. Broşür dağıtımının bir gün olmak üzere sadece 9 Şubat günüyle sınırlı olduğu öğrenilirken, yetkililer broşürlerin toplatıldığı iddiasıyla ilgili de açıklama yapmadı.

İzlenme: 2647
Benzer Videolar