Konya Şehit Astsubayı Uğurladı

Konya Şehit Astsubayı Uğurladı

İzmir'in Urla ilçesindeki askeri birlikte, tahrip eğitimi sırasında meydana gelen kazada şehit olan Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut, Konya'nın...

A+A-

İzmir'in Urla ilçesindeki askeri birlikte, tahrip eğitimi sırasında meydana gelen kazada şehit olan Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut, Konya'nın Seydişehir ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

KONYA'DA DEFNEDİLMEYİ VASİYET ETMİŞ

İzmir'in Urla ilçesindeki askeri birlikte SAT Özel İhtisas Kursu'ndaki tahrip eğitimi sırasında meydana gelen kazada Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut (39) şehit olurken, bir asker de yaralandı. Şehit Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut'un cenazesi İzmir'de düzenlenen törenin ardından vasiyeti üzerine defnedilmek üzere Konya'nın Seydişehir ilçesine getirildi. İlk olarak eşinin ailesinin evine getirilen cenaze burada helallik alınmasının ardından Muallimhane Camisine götürüldü.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Cenaze namazının beklendiği sırada şehidin mesai arkadaşları sıra ile nöbet tutarken, şehidin eşi Sultan Bulut ve çocukları Zeynep Doğa ve Ahmet Bulut tabutun başına geldi. Sultan Bulut tabutu öperken, şehidin arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANI KATILDI

İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut'un cenazesi Akyol Mezarlığında bulunan Şehitliğe defnedildi. Cenaze namazına, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

BABA OCAĞINDA YAS VARDI

(İsmail Sünbül /İHA)

Eve Dönen Askerlerin Çocukları İle İlk Karşılaşma Anları

Eve Dönen Askerlerin Çocukları İle İlk Karşılaşma Anları

Savaş görevi için uzun zaman evlerinden uzakta kalan askerlerin eve dönüşlerinde çocukları ile ilk karşılaşma anları size ne anlatıyor?

Antalyalı atış eğitmeni kadın polisi ünlü yapan görüntüler

Antalyalı atış eğitmeni kadın polisi ünlü yapan görüntüler

Antalyalı atış eğitmeni başpolis Nisa Aydın her türlü silahı ustalıkla kullanması ve binlerce meslektaşına verdiği eğitim ile büyük ilgi görüyor

İlgili Haberler