Kılıçdaroğlu'ndan büyük müjde

Kılıçdaroğlu'ndan büyük müjde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bütün servisçilerle oturulacak, protokol yapılacak. Çocuklarımız okula servisle gidecek, servisle gelecek. Parasını Büyükşehir Belediye Başkanlığı ödeyecek.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siyasete kutuplaşma penceresinden asla bakmadım" diyerek başladığı konuşmasında öyle bir seçim vaadinde bulundu ki eğer gerçekleşirse çocuk okutan aileler derin bir nefes alacak. Son seçimlerde emeklilere bayram ikramiyesi vereceğiz sözünü vermesi üzerine Erdoğan'ın bayram ikramiyesi verme kararı almasına yol açan Kılıçdaroğlu çıtayı yükseltti.Ankara Kulubü toplantısında Mansur Yavaş'ın kazanması sonrasında okul servis ücretlerini büyükşehir belediyesinin ödeyeceğini duyuran Kılıçdaroğlu, " Ankara'ya neden turist gelmiyor diye sordu.

DÜNYANIN EN ÖNEMLİ MÜZESİ ANKARA'DA

Kılıçdaroğlu Ankara Konağında  yaptığı konuşmada, "Ankara'yı ayağa kaldırmak, güçlendirmek zorundayız. Ankara, bir Paris'le, bir Moskova'yla, bir Londra'yla yarışmalı. Ankara'ya neden turist gelmiyor? Ankara, dünyanın en önemli müzesini bünyesinde tutan bir kenttir" ifadesini kullandı.

MİLLETİN PARASINI HARCARKEN HESAP VERMEK ZORUNDASINIZ

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı Beypazarı Belediye Başkanı olduğu dönemden beri tanıdığını anlatan Kılıçdaroğlu, "Evet, bir seçime gidiyoruz ama ne seçimine gidiyoruz? Bir kavga, mücadele seçimi mi, hayır. Kendi kültürümüzü korumak, tarihimize sahip çıkmak, kendi insanımıza hesap vermek istiyoruz. Çünkü harcadığımız paraların tamamı millete ait. Millete ait parayı harcayacaksın, hesap vermeyeceksin, olmaz. Nedir bu işin özü, kul hakkı yememektir. Vatandaştan topladığınız paranın hesabını vatandaşa vermiyorsanız kul hakkı yiyorsunuz demektir" diye konuştu.

İYİ Parti ile iş birliğini, Saadet Partisi ile dirsek temasını demokrasi adına yaptıklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, "Siyasete kutuplaşma penceresinden asla bakmadım. Nerede bir sorun varsa, o sorunu nasıl çözeriz diye hep düşündüm. Ekonomik kriz vardı, sorun nasıl çözülür söyledik. Orta Doğu'da sorun vardı, nasıl çözülür diye söyledik. Ne zaman? 2003 yılında. Yoksa bugün Soçi'lere gidilmezdi, bütün o toplantıların tamamı Ankara'da yapılırdı" dedi.

HERKESE EŞİT DAVRANACAKSINIZ

Kılıçdaroğlu, "Seçildiğiniz andan itibaren kimseyi ötekileştirmeyeceksiniz, herkese eşit davranacaksınız. Bizim belediyelerde hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Her çocuk okula servisle gidip, gelecek. İnşallah Mansur Başkanım yapacak, onu da göreceksiniz. Bütün servisçilerle oturulacak, protokol yapılacak. Çocuklarımız okula servisle gidecek, servisle gelecek. Parasını Büyükşehir Belediye Başkanlığı ödeyecek. Dolayısıyla aileye yük olmayacak. Fakir semtlerde mutlaka kreş yapılacak" şeklinde konuştu.

(Musa Erdoğan/İHA)

Binali Yıldırım'ın o görüntüleri yeniden servis edildi

Binali Yıldırım'ın o görüntüleri yeniden servis edildi

Binali Yıldırım'ın Başbakanlığı döneminde TBMM'de yaptığı bütçe konuşmasında tüm meclisi güldürdüğü cümleleri sosyal medyada yeniden servis edildi.

Sevgililer Gününde Paylaşım Rekoru Kıran video

Sevgililer Gününde Paylaşım Rekoru Kıran video

Sevgililer gününde bir kadına verilecek en güzel hediye olarak yayınlanan bu video paylaşım rekorları kırıyor.

İlgili Haberler