Kıbrıs sele böyle teslim oldu

Kıbrıs'ın genelinde etkili olan sağanak yağış ve fırtına sonucu cadde ve sokaklar dereye dönüştü bir çok ev ve iş yerini su bastı, Kızılay'ın yardım yapacağı duyuruldu.

Kıbrıs'ın tüm bölgelerinde etkili olan sağanak yağış bazı kesimlerde sel ve su baskınlarına neden olurken cadde ve sokakların su altında kaldığı görüldü.

YAŞAM FELÇ OLDU

Kıbrıs adasında etkisini gösteren fırtına ve şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yağışlar nedeniyle caddeleri ve sokakları su bastı, bazı yollar trafiğe kapandı. Kıbrıs genelinde birçok ev ve iş yeri zarar gördü.

KIZILAY YARDIM YAPACAK

KKTC hükumeti tedbirlerini artırırken, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi is turuncu alarma geçti. KKTC Hükumeti, Kıbrıs'ı etkisi altına alan fırtına ve aşırı yağışlar ile ilgili olarak kaymakamlıklar, belediyeler, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve itfaiye ile organize müdahale ekipleri kurduğunu açıkladı. Hükumet, ada genelinde yaşanan su baskınları ve kurtarma gibi acil durumlarda gerekli müdahalelerin yerine getirildiği belirtilerek, konutlarında mağdur olan ailelere de ilçe kaymakamlıklarına başvurmaları halinde KKTC Kızılay'ı tarafından gerekli yardımların yapılacağını duyurdu. KKTC Meteoroloji Dairesi Kıbrıs'taki olumsuz hava koşulların hafta sonuna kadar devam edeceği konusunda halkı uyardı.

(Emir Abdurrahman Bulut /İHA)

11-066.jpg

İzlenme: 1265
Benzer Videolar