İstanbul'da bina çöktü ; Enkaz altında insanlar var

İstanbul'da bina çöktü ; Enkaz altında insanlar var

İstanbul Kartal'da 6 katlı bina çöktü. Ekiplerin enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Olay yerinde bir vatandaş ' Çöken binanın yanında oturuyorum yıkım kararı vardı, 20 kez Kartal Belediyesi'nde sümen altı edildi.

A+A-

İstanbul Kartal'da 8 katlı bir bina çöktü. Olayda ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti.

Cevizli Mahallesi Sema Sokak'taki 8 katlı bir bina çöktü. Yaşanan olayda ilk belirlemelere göre, enkaz altında 5 kişi kaldı. Olay yerine hemen arama kurtarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Çalışmalarda 1 kişinin cesedine ulaşıldı.

Binanın çöküş sebebiyle ilgili ise inceleme başlatıldı.

MUHTARDAN KORKUTAN AÇIKLAMA

Cevizli Muhtarı Memiş Dikilidaş, binanın 40 yaşın üzerinde olduğuna dikkat çekerek, "Yıkılan binanın zemin katında bir tekstil atölyesi faaliyet gösteriyordu. Aktif olan atölyede 20 kişi zaman zaman çalışıyordu. Apartmanda 24 mesken bulunuyor. Daha önce mahallemizde her hangi bir sebeple bina çökmedi. Yıkılan bina eski 40-50 yaşında bir binaydı. Ancak şimdiye kadar her hangi bir sıkıntı olduğu bilgisi gelmedi.

Yıkımın neden kaynaklandığını bilmiyorum" dedi.

YIKIM KARARI SÜMEN ALTI EDİLDİ

İstanbul Kartal'da 6 katlı bina çöktü. Ekiplerin enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Olay yerinde bir vatandaş ' Çöken binanın yanında oturuyorum yıkım kararı vardı, 20 kez Kartal Belediyesi'nde sümen altı edildi. Şu kolonlara bakın." dedi.İstanbul Kartal'da 6 katlı bina çöktü.

CAN PAZARI

ENKAZ ALTINDA OLANLAR VAR

Ekiplerin enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Olay yerinde bir vatandaş ' Çöken binanın yanında oturuyorum yıkım kararı vardı, 20 kez Kartal Belediyesi'nde sümen altı edildi. Şu kolonlara bakın." dedi.

İşte dünyanın en pahalı arabası

İşte dünyanın en pahalı arabası

Ferrari 360 Challenge, 430 Scuderia ve 458 Speciale’deki V8 geleneğinin son temsilcisi olan Ferrari 488 Pista, yarış pistlerinde boy gösteren Ferrari 488 Challenge’dan aldığı birçok teknik özellik, donanım ve teknolojiyle tam anlamıyla gündelik hayatta ku

Erdoğan'ın cemaat ile ilgili görüntüleri yeniden servis edildi

Erdoğan'ın cemaat ile ilgili görüntüleri yeniden servis edildi

Seçimler yaklaştıkça siyasetçilerin eski söylemleri sosyal medyada birer birer yayınlanmaya başladı bu gün ise Twitter'in ünlü kaç saat oldu adlı hesabından Erdoğan'ın yayınlanan bu görüntüleri binlerce kez paylaşıldı

İlgili Haberler