İstanbul sele teslim oldu

İstanbul her sağanak yağışta olduğu gibi bu günde su baskınları rezaletini yaşadı, otobüsler dolusu insan, araçlar 1 metreyi buluna derinlikte mahsur kaldılar, ulaşım aksadı.

Meteorolojinin güğnlerdşir İstanbul için yaptığı uyarı sonunda gerçek oldu. Cumhuriyet'in haberine göre,İstanbul’da sağanak yağış şehrin birçok noktasında etkili oldu. Metrobüs yolu sularla dolarken, Zeytinburnu’nda ise ambulans mahsur kaldı.

İETT OTOBÜSÜNÜN İÇİNİ SU BASTI

Bayrampaşa Alt geçidini su bastı. Alt geçit trafiğe kapatıldı. Davutpaşa-Otogar yolunda İETT otobüsünü su bastı. Yolcular kenarlıklara çıkarak sudan korunmaya çalıştı.

Eminönü'nde etkili olan yoğun yağış yollarda sele neden oldu. Sokaklardan akan sel suları çevreedeki esnafa da zor anlar yaşattı. Esnafın dışarıda bulunan mallarının üzerini örterek korumaya çalıştığı görüldü.

BİR ÇOK ARAÇ MAHSUR KALDI

Anadolu Yakası'nda Kadıköy ve Üsküdar ilçelerinde etkili olan yağış nedeniyle bazı ana arterlerle birçok cadde vsokakta su birikintileri oluştu. Sürücüler, yollarda biriken su nedeniyle zor anlar yaşadı.

DERİNLİĞİ 1 METREYİ BULUYOR

Avrupa Yakası'nda da yağış devam ederken, Fatih ve Topkapı civarında ise dolu yağışı etkili oluyor. Güngören, Davutpaşa, Bayrampaşa ve Eminönü bölgelerinde derinliği yaklaşık 1 metreyi bulan su birikintileri oluştu. Araçlarda mahsur kalan sürücü ve yolcuları kurtarmak için olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

TOPLU TAŞIMA FELÇ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Metro İstanbul, sosyal medya hesabı Twitter'da yaptığı duyuruda, hava muhalefeti nedeniyle TF1-TF2 teleferik hatları ile T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay hattında yaşanan aksamanın giderildiğini bildirdi.

İzlenme: 1882
Benzer Videolar