İstanbul seçimleri İçin On Binlerce İnsanın Umre Ziyareti Ertelendi

İstanbul seçimleri İçin On Binlerce İnsanın Umre Ziyareti Ertelendi

Hac Umre Seyahat Acenteları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri...

A+A-

AKP ve MHP'nin kaybettikleri İstanbul Büyükşehir belediyesi için YSK ya yaptıkları itirazın kabulünün ardından hesapta olmayan bir problem ortaya çıktı. Seçim tarihi olarak belirlenen 23 Haziran'da On Binlerce vatandaşın Umre için Mekke'ye gitmek için rezervasyon yaptıkları ortaya çıkınca konuya çözüm arayışları başladı. Umre ve Hac organizasyonları yapan şirketlerin meslek birliğinden konuya ilişkin açıklama geldi.

UMRE İBADETİ ERTELENDİ

Hac Umre Seyahat Acenteları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için AK Parti adayı Binali Yıldırım'a destek verdiklerini söyledi. Şahin, seçimler nedeniyle on binlerce insanın umre programının ertelendiğini söyledi.

HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, İstanbul'da tekrarlanacak olan seçimlerle ilgili açıklama yaptı. YSK'nın seçimlerin yenilenmesi kararının ardından tek merkezden talimat alırcasına birçok sanatçı ve iş adamının CHP adayına destek mesajları attığını belirten Şahin, "Bu destek açıklamaları çığ gibi büyüdü. TÜSİAD'ın bir gece yarısı açıklaması geldi. Ertesi gün işte bazı muallak muhaliflerden ifadeler geldi. Hemen ardından Avrupa Birliği'nden hiç üzerine vazife olmayan kesimlerden CHP adayını desteklediler" şeklinde konuştu.

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK'ÜN UMRE AÇIKLAMASI AKLA GELDİ

HURSAD olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Binali Yıldırım'ı destekleme kararı aldıklarının altını çizen Şahin, "Kararımızı oy birliğiyle aldık. Bütün üyelerimiz çalışanlarımız herkesin ortak kararıdır bu. Ve sahadayız 6 Mayıs'tan beri. Bizim bir sloganımız var, "bazı zamanlarda tarafsızlık namussuzluktur." Bu öyle bir zaman, tarafsız duracak zamanımız yok. Bütün riskleri de alarak bütün gelir kaybı ihtimalini göz önüne alarak tarafımızı açıkça ilan ediyoruz. Ve herkesi de tarafını açıkça ilan etmeye davet ediyoruz. Zira bakıyorsunuz CHP adayını destekleyenler ilan ediyorlar. Galatasaray Kulübünün divan yönetiminde bir yönetici çıkıyor, çok güzel bir şekilde ilan ediyor. Kimsede siz tarafsızsınız, konuşmayın demiyor" diye konuştu.

23 HAZİRAN'DA HİÇ BİR İSTANBULLU UMREYE GİDEMEYECEK

Seçimler nedeniyle birçok umre turunun iptal olduğuna dikkat çeken Şahin, "Seçim tarihini kapsayan bütün turlarımızı iptal ettik. Bu açıdan bir etkimiz oldu. Ciddi sayıda insanın umreye gitmesini ya da "önceden dönün" ya da "tamamen iptal edin', "başka bir zamana erteleyin" diyerek on binlerce insanın umre programını erteledik. Kudüs turları ve yurt dışındaki kültür turlarımız da dahil olmak üzere HURSAD üyeleri bütün seyahat acentelerinin desteğiyle bu süreçte Binali Bey'in Cumhur İttifakı'nın ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

(Caner Sönmez - Davut Has/İHA)

Oy kullanacaklar bu haberi izlesin

Oy kullanacaklar bu haberi izlesin

YSK'nın 1 Mayıs'ta açıkladığı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği erken seçim sürecinin işleyen takviminde çok önemli bir dönemece girildi.

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren karar açıklandı

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren karar açıklandı

LYS'nin yerine getirilen 2018 yılı sınav takvimi ve sınav sonuçları açıklama tarihleri açıklandı.

İlgili Haberler