İşçilerden Fatih Altaylı'ya videolu kapak

Çalışma koşullarının kötülüğü ve aşırı çalışma saatleri yüzünden eylem yaptıkları için şantiye kampına baskın yapan jandarma tarafından yüzlercesi gözaltına alınan 3. Havalimanı inşaatı işçilerinden Fatih Altaylı'ya videolu yanıt geldi.

İstanbul'da yapımı süren üçüncü havalimanında çalışan işçiler yaşanan ölümleri ve çalışma koşullarını protesto için eylem başlattı. Talep listelerini yayınlayan işçilere jandarma müdahale etmiş ve 400 işçi kapıları kıralarak gözaltına alınmışlardı.

BİR ŞEYLER OLUYOR HAYIRDIR

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde işçilerin eylemi için, ""4 yıl üç aydır o koşullara itiraz etmeyen işçilerin, bitime 5 hafta kala, inşaatın yüzde 98’i tamamlanmışken koşulları beğenmeyip ayaklanması doğrusu bana çok mantıklı gelmiyor. Yeni Havalimanı inşaatında bitime bu kadar kısa süre kala bir şeyler oluyor. Hayırdır inşallah!" dedi.

ŞANTİYEYE BASKIN GÖRÜNTÜLERİ

55-004.jpg

SUDAN SEBEPLERLE AYAKLANDILAR

"Ejder meyvesi ile beslenip günü günü edenler işçilerin eylemini anlayamazlar"

İnşaat ve Yapı İşleri Sendikası Fatih Altaylı'ya hazırladıkları video ile yanıt verdi. Açıklamalarında, "Üçüncü havalimanında önceki gün başlayan ve geniş bir yankı uyandıran eylemlerin ardından, işçilerin mücadelesinin yürüttüğü meşruluğa karşı sermaye düzeni de harekete geçti. Patron medyası ve yandaş kalemler üçüncü havalimanındaki direnişe karşı bir merkezden aldıkları cümlerle kara propaganda yapıyorlar. Yaptıkları haberlerle direnişin "karanlık odakların" işi olduğu algısını yaratmaya çalışan patron medyası, 

İzlenme: 1381
Benzer Videolar