İcra Memuru Kadın'ın Zor anları

İcra Memuru Kadın'ın Zor anları

Kadıköy'de haciz işlemleri için evine gittikleri şahsın bıçaklı saldırısına uğrayan kadın icra memuru yaşadığı dehşet anlarını anlattı

A+A-

Kadıköy'de haciz işlemleri için evine gittikleri şahsın bıçaklı saldırısına uğrayan kadın icra memuru, yaşadığı dehşet anlarını anlattı.

Kadıköy'de 23 Mayıs 2019 tarihinde haciz işlemleri bir eve giden avukat ve 2 icra memuru, ev sahibi Beyazıt Ö.'nün bıçaklı saldırısına uğradı. Olaydan sonra gözaltına alınan şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Beyazıt Ö. hakkında, "zincirleme şekilde görevi yaptırmamak için direnme" ve "kamu görevlisine zincirleme hakaret" suçlarından 14 yıl 7 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

"'SİZE İŞLEM YAPTIRMAM" DİYEREK BIÇAKLA SALDIRDI"

Olay günü yaşadığı dehşet anlarını anlatan Ayşe Zeynep Bingül Doğan, Anadolu İcra Müdürlüğü'nde icra memuru olarak çalıştığını söyleyerek, "Olay günü görevlendirme sonucu yanımdaki icra memuru ve alacaklı vekiliyle haciz mahalline gittik. Ev hacziydi. Haciz mahalline girdikten sonra borçluya icra dairesinden haciz işlemi için geldiğimizi anlattık. Borçlu, "Ben burada size işlem yaptırmam" diye bağırarak kiler gibi bir yerden bıçak alarak bize doğru saldırdı" dedi.

"BENİ SIRTIMDAN YAKALADI, YERE YATIRDI"

Alacaklı avukatı ve diğer icra memurunun bahçe kapısından atlayarak kaçtığını söyleyen Doğan, "Şahıs beni sırtımdan yakaladı, yere yatırdı. Elinde bıçak da vardı. Bıçak darbelerinden korunmak için kollarımı suratıma kapattım. Ayrıca borçlu şahsın, saldırganın cins köpeği vardı, cins köpeğinden saldırısından korunmak için bağırırken görevli şoförümüz, avukat ve vatandaşlar tarafından kurtarıldım" diye konuştu.

"ŞİKAYETÇİYİM, CEZALANDIRILSIN"

Doğan, şüphelinin kendisini yakaladığında elinde bıçak olduğunu söyleyerek, "Bıçakla üstümüze saldırdı. Zaten bizi kovalarken de evinin orada elinde bıçak vardı. Şahıs tutuklandı, şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum. Bir daha bu tarz olayların meslektaşlarım ve kendim adına yaşanmaması açısından. Bütün Adalet Bakanlığı personellerine ve Adalet Bakanımıza ilgilendikleri için, yanımda oldukları için teşekkür ediyorum" dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kadıköy'de 23 Mayıs 2019 tarihinde haciz işlemleri için evine gittikleri şahsın kendilerine bıçakla saldırdığını iddia eden icra memurları Ayşe Zeynep Bingül Doğan, Ümit Ayhan ile avukat Salih Kayman polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan şüpheli Beyazıt Özgan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüpheli hakkında "zincirleme şekilde görevi yaptırmamak için direnme" ve "kamu görevlisine zincirleme hakaret" suçlarından 14 yıl 7 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, Özgan'ın eline bıçak alarak evine haciz işlemi için gelen mağdurlara yönelik küfür ettiği, hakaretlerde bulunduğu anlatıldı.

Öte yandan yaşanan olay, çevredeki bir güvenlik kamerasına saniye saniye yansımıştı. Görüntülerde saldırgan şahıstan kaçan icra memuru ile avukat, bahçe duvarından atlayarak kaçıyorlardı.

Ünlüler Metro'da

Ünlüler Metro'da

Ünlü isimler de toplu taşıma araçlarına binerek seyahat ediyor. Son olarak ünlü şarkıcı Demet Akalın Simge Sağın ile New York metrosunda çekilmiş bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı

3 BOYUTLU DÖVMELER

3 BOYUTLU DÖVMELER

Dövme sanatının en dikkat çekici örnekleri üç boyutlu olanlarda öne çıkıyor. Sosyal medyada Jesse Rix ve Winston The Whale gibi üç boyutlu dövmenin popüler sayfalarında yer alan dövmeler bakanda ikinci kez bakma isteği uyandırıyor İşte 3 boyutlu dövmeler

ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALİ

ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALİ

Beğendiğimiz hayran olduğumuz ünlülerin makyajsız halini merak edenlere

Bursa'da TV Kanalına " Kafa keseceğim" Diyen Suriyeli Gözaltına Alındı

Bursa'da TV Kanalına " Kafa keseceğim" Diyen Suriyeli Gözaltına Alındı

Bursa'da sokak röportajları yapan bir tv kanalına açık açık Türkiye'de kafa keseceğim diyen Suriyeli Gözaltına alındı

Sel Sularının Sürüklediği Aracı Dev Delik Böyle Yuttu

Sel Sularının Sürüklediği Aracı Dev Delik Böyle Yuttu

Kolombiya'da her yıl tekrarlanan aşırı yağışlar sonu meydana gelen sel felaketinde teknik servis aracını sürükleyen sular açılan dev deliğin içine sürükledi.

Gaziantep'te  Kendini Yakan Eyüp Dal'ın Eşi Erdoğan'a İsyan Etti

Gaziantep'te Kendini Yakan Eyüp Dal'ın Eşi Erdoğan'a İsyan Etti

Gaziantep Şahinbey'de seçim sürecinde kendisine iş sözü verilen 32 yaşındaki Eyüp Dal, seçimden sonra kendisine verilen iş sözünün tutulmaması üzerine bunalıma girerek, belediye binası önünde kendini yakmıştı.

İlgili Haberler